4 kwietnia światowy dzień bezdomnych zwierząt

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – gdybyśmy wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupery, schroniska i fundacje nie były by potrzebne a miliony bezdomnych zwierzaków nie przechodziłaby codziennej gehenny – głodu ,pragnienia, braku schronienia i agresji człowieka bo miałyby kochającą rodzinę , dom i pełną miskę

My jako schronisko  niemal na każdym kroku spotykamy się z bezdomnością i staramy się ze wszystkich sił z nią walczyć  pomagając naszym podopiecznym , opiekując się nimi i  szukając im odpowiedzialnego dobrego domu .

Dzień Zwierząt Bezdomnych to dobra okazja aby zwrócić uwagę na  los bezdomnych  zwierząt i zastanowić się, jak każdy z nas może się włączyć w skuteczną poprawę ich sytuacji.

Jak możemy to zrobić? Jak pomagać bezdomnym zwierzakom ?

Adoptuj, ale rób to z głową . Zaangażuj się w pomoc schronisku ; pomagaj znaleźć dom, przekazuj darowizny, dbaj o własne zwierzęta, nie bądź obojętny. Niewiele… a jednak bardzo dużo

. Spraw, aby bezdomne zwierzęta miały swoje święto przez cały rok.



Lubelska Wymiana Roślin- zapraszamy!

Możecie Państwo dziś spotkać naszych wolontariuszy na 13 Lubelskiej Wymianie Roślin w Galerii Olimp, którzy czekają na Państwa do godziny 18.00.

Serdecznie zapraszamy!


 
Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych 2023 - fotorelacja

Więcej zdjęć na Fotoblogu

 
EKO PIKNIK 2023

Zapraszamy na Eko Piknik !

 
Zapraszamy na Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych

 
Dzień Praw Zwierząt

Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt

22 maja obchodzimy w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data jest nieprzypadkowa i wiąże się z wejściem w życie pierwszego aktu prawnego regulującego postępowanie ze zwierzętami towarzyszącymi, gospodarskimi, laboratoryjnymi, żyjącymi w ogrodach zoologicznych i wykorzystywanymi w celach komercyjnych. Mowa o pierwszej Ustawie o Ochronie Zwierząt z 1997 roku, której uchwalenie poprzedziła największa w Polsce kampania społeczna dotycząca praw zwierząt i humanitarnego traktowania. Inicjatorem była organizacja ekologiczna „Klub Gaja”, który wówczas zebrał 600 tyś. podpisów pod rezolucją.

Na przestrzeni lat w zapisach ustawy dokonano zmian. Kary w związku okrucieństwem i skandalicznym zachowaniem wobec zwierząt się zaostrzyły. To pocieszająca tendencja, która niesie wniosek, że sprawy i życie zwierząt zaczynają istnieć w społecznej świadomości. Powoli znika usprawiedliwienie na brak leczenia, krótki łańcuch, brak pielęgnacji, bicie, niedopilnowanie, brak odpowiednich warunków bytowych(terrarium, akwarium, rozmiar budy, kojca).

Ustawa, to przepisy prawa. Są w niej artykuły, punkty, podpunkty i ustępy. To przykre, bo cały temat powinna wyczerpać jej preambuła:

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest
rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.

W związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Zwierząt schroniskowych podopiecznych odwiedzą studenci Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, oraz prezes Koła Praw Zwierząt, które prężnie działa na uczelni. Serdecznie zapraszamy o godzinie 11:00 do wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń. Będzie również okazja nawiązać współpracę z Kołem, oraz dowiedzieć się jak efektywnie wpierać potrzebujące zwierzęta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 104

Dziś jest u nas...


130 psów
96 kotów
83 zwierząt egzotycznych