Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012
niedziela, 07 października 2012 12:35

Najsympatyczniejszy kundelek Lublina już wybrany. Zaszczytny tytuł otrzymał nasz były podopieczny -  Lucky. Pies o takim imieniu jest "skazany" na sukces i szczęście;)

Lubelskie Błonia zapełniły się w niedzielę gromadką piesków, które prezentowały swoje umiejętności i walory zewnętrzne w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Każda "rywalizacja" oceniana była przez jury, w którym zasiedli znani muzycy i aktorzy, a co najważniejsze wielcy miłośnicy zwierząt- Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski i Roch Siemianowski , którego w podjęciu decyzji o przyznaniu tytułu psiaka  roku,  wspierała żona;)  Był z nami także kabaret Smile, który próbował wydobyć od uczestników konkursu, jak najwięcej informacji o uczuciach łączących opiekunów i ich czworonożnych podopiecznych, a całość imprezy poprowadził dziennikarz Łukasz Borkowski.

Oprócz więzi jakie łączą właścicieli i ich psy, zbadaliśmy i oceniliśmy również fizyczne podobieństwo. Jurorzy próbowali także zmierzyć długość uszu kundelków, ale nie każdy piesek miał na to ochotę;) Za to bardzo chętnie obdarzały swoich opiekunów "buziakami" w konkursie na najczulszy pocałunek. Mogliśmy się też przekonać, że kundelki to bardzo uzdolnione zwierzaki, potrafią wykonywać różne polecenia, a nawet śpiewać;)  Właściciele piesków  chętnie opowiadali historie swoich podopiecznych, często bardzo smutne, ale co najważniejsze, ze szczęśliwym zakończeniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć najsympatyczniejszego kundelka roku 2011, czyli suczki Bezy.

Część inauguracyjną stanowił niezwykle efektowny pokaz tresury, w którym pieski  prezentowały swój spryt, zwinność i posłuszeństwo w wykonywaniu komend. Pochwaliliśmy się naszymi cudownymi kundelkami, które podobnie jak tegoroczny zwycięzca, czekają w schronisku na swoją szansę. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję, aby wyczulić  na los bezdomnych zwierząt i zachęcić do adopcji.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.  Dziękujemy  firmie  Modart Outdoor Sp. z o.o. za udostępnienie  telebimu.

Zdjęcia z wyborów na Fotoblogu. Kliknij na plakat.

 

Laki to najsympatyczniejszy kundelek 2012 w Lublinie (zobacz ZDJĘCIA)

W niedzielę w Lublinie wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Kundelek sympatyczny jest, bardziej niż inny pies (foto, audio)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012 (zdjęcia)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka Lublina 2012

Najsympatyczniejszym kundelkiem 2012 został Laki (ZDJĘCIA)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

 
Akcja Aresztu Śledczego w naszym schronisku
piątek, 05 października 2012 19:10

Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, w którym oczy i serca całego świata skierowane są przede wszystkim w stronę zwierzaków. Mowa tu o Światowym Dniu Zwierząt, który został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 roku i czyni tym samym październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Główną ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na prawa zwierząt i wpłynięcie na zmianę zachowania człowieka w stosunku do innych istot żywych. Bardzo dużo mówi się w tym dniu o gatunkach, którym zagraża wymarcie, o aktach przemocy wobec zwierząt i o organizacjach, które swoją działalnością starają się z tym walczyć. Wspomina się także o sytuacji przytulisk i schronisk, o dramatycznie rosnącej liczbie przebywających tam zwierząt, które każdego dnia głośno "proszą" o przygarnięcie i obdarzenie miłością. Człowiek często nie zdaje sobie sprawy jak wiele zyskuje obcując ze zwierzętami, jak dużo może się od nich nauczyć i jak bardzo wzbogaca to jego codzienność. Obserwacja zwierząt uspokoi "nerwusa", kot ogrzeje w chłodne dni, spacer z psem zaspokoi potrzeby aktywnych, a każde z nich rozśmieszy, poprawi nastrój, cierpliwie wysłucha i nigdy się nie poskarży. Z tej okazji do naszego schroniska zawitali osadzeni z Aresztu Śledczego w Lublinie, którzy przez dwa dni mieli okazję zapoznać się z codziennymi obowiązkami pracowników schroniska, aktywnie w nich uczestnicząc. Zajmowali się przede wszystkim naprawą ogrodzeń, sprzątaniem boksów, w których przebywają zwierzaki, a także wyprowadzaniem psiaków. Prace porządkowe wykonywali bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Wśród nich również jest wielu miłośników zwierząt i mimo że spędzili u nas tylko dwa dni, już zdążyli zaprzyjażnić się z naszymi podopiecznymi. Stanowi to doskonały dowód na to, iż schronisko skupia w sobie wiele emocji - tutaj nawet największym twardzielom miękną serca;)

 

 
Dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.
niedziela, 23 września 2012 20:53

Początek października jest szczególnym czasem, ponieważ w tym właśnie miesiącu został ustanowiony Światowy Dzień Zwierząt. Stanowi to doskonałą okazję, aby pochylić się nad losem istot, które cierpią z powodu ludzkiej bezduszności. Dlatego też, kolejny  raz "otworzyliśmy" się na ludzi dobrej woli, którzy odnajdują radość i szczęście z obcowania ze zwierzakami. Wychodzimy z założenia, że schronisko powinno stanowić tylko krótki "przystanek" na drodze do szczęścia, które zwierzak może osiągnąć jedynie w cieplutkim domu, otoczony opieką i miłością swojego opiekuna.  Naszą nadrzędną ideą jest znalezienie czworonogom opiekuna i przyjaciela na całe życie. Na szczęście i tym razem chętnych nie brakowało i pożegnaliśmy się z siedemnastoma czworonożnymi podopiecznymi. Wbrew pozorom, takie "rozstania" sprawiają nam ogromną radość, ponieważ wiemy, że przekazujemy naszych milusińskich ludziom o wielkich sercach, którzy stworzą zwierzakom godne warunki i obdarzą je uczuciem.  Do dyspozycji odwiedzających cały czas byli nasi wolontariusze i pracownicy, którzy bardzo chętnie udzielali wszelkich informacji i wskazówek dotyczących adopcji i opieki nad przygarniętym zwierzakiem.

Pod nasze "otwarte drzwi" zajechał także autokar pełen dzieci, które również chciały nas wesprzeć swoją świadomością i bardzo dojrzałym podejściem do kwestii humanitaryzmu i wrażliwości na krzywdę wyrządzaną stworzeniom. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół w Przybysławicach - młodzi, ale bardzo aktywni, działacze Klubu Miłośników Zwierząt. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym przy pomocy farb i pędzli starały się jak najlepiej zaprezentować posiadane przez siebie lub wymarzone zwierzątka. Niektórzy używali do tego nawet własnych palców;) Zabawa była przednia! Wszystkie prace  tworzone były z wielką pasją i szacunkiem dla prezentowanych na nich ulubieńców. Nad jak najlepszym wykonaniem przez dzieci ich malarskich „arcydzieł”, czuwała artystka i malarka Pani Krystyna Rudzka-Przychoda, która później jako przewodnicząca jury wyłoniła swoim fachowym okiem same „perełki”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Naszą szczególną uwagę zwróciły trzy prace, których autorkami są: Adela Ornek, Ewa Usarek i Patrycja Wolińska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożone w prace serce. Zawitali także do nas aktorzy z Teatru im. H. Ch. Andersena, a wraz z nimi wielki pluszowy psiak, który stanowił ogromną atrakcję, szczególnie dla naszych najmłodszych gości. Spotkanie poprowadziła Pani Ryszarda Todys, która w bardzo profesjonalny sposób potrafiła zmobilizować odwiedzających i gości do aktywnego uczestnictwa w imprezie. Był to kolejny wspaniały dzień, pełen radości, merdających ogonków, słońca i uśmiechu. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy z nami byli i widzimy się oczywiście już niebawem.

Zachęcamy do odwiedzania nas każdego dnia, nasi czworonożni podopieczni czekają na swoją szansę obdarzenia człowieka dozgonną miłością i prawdziwą przyjaźnią. W schronisku każdy dzień jest dniem otwartym;)

Zapraszamy do fotorelacji na fotoblogu.
W programie:
"Fazy rozwoju psa" - zoopsycholog  Dariusz Ornal
Klub  Miłośników Zwierząt - Zespół Szkół w Przybysławicach
Konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami
Spotkanie z aktorami Teatru im. H. Ch. Andersena
Prezentacja psów przygotowana przez wolontariuszy lubelskiego schroniska
Prowadzenie:  Ryszarda Todys
Serdecznie zapraszamy.
 
Kolejna wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie
niedziela, 23 września 2012 20:51

Więcej zdjęć na fotoblogu (kliknij na zdjęcie)

 
S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk
sobota, 22 września 2012 07:21

"S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk".

Źródło finansowania: Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej.

Priorytet 3. Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych.

Nazwa beneficjenta: Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwów

Partnerzy projektu: Lwów, Lublin, Łuck, Iwano-Frankiwsk

 

Okres realizacji:

1.09.2012 – 31.08.2014

 

Całkowita wartość projektu: 298 446,54 EUR  ( 1 268 397,80 PLN)

Wartość dofinansowania: 268 601, 89 EUR ( 1 141 558,04 PLN)

Cele projektu:

1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.

  1. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  3. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  4. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu sprzyjają podniesieniu kwalifikacji specjalistów z danej dziedziny, stwarzają możliwość wykorzystania w praktycy nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, motywują do wykorzystywania ich na co dzień w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracy. Równocześnie przebiegać będzie nawiązanie i rozwinięcie współpracy między pracownikami instytucji specjalizowanych i organami władzy samorządowej. Mieszkańcy i goście miast partnerskich będą mieli dostęp do wiarygodnej informacji na temat postępowania ze zwierzętami, nowoczesnych metod regulacji ich liczebności, będą mogli sami wpływać i dołączać się do tego procesu. W rezultacie realizacji projektu poziom bezpieczeństwa mieszkańców i gości miast, a także poziom jakości ich życia systematycznie będzie się podnosił.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miast partnerskich oraz poprawę sytuacji ekologicznej w miastach. Poprawa stanu środowiska prowadzi do poprawy jakości życia ludności, zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej terytorium. Działania w ramach projektu sprzyjają upowszechnieniu doświadczenia europejskiego w dziedzinie regulowania liczebności bezdomnych zwierząt w miastach oraz harmonijnemu rozwojowi społeczno – ekonomicznemu miast.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 82

Dziś jest u nas...


186 psów
100 kotów
64 zwierząt egzotycznych