EKOPIKNIK 2012
piątek, 22 czerwca 2012 13:43

24 czerwca (niedziela) będziemy na ekopikniku organizowanym przez Urząd Miasta Lublin. Oprócz adopcji zwierząt ze schroniska organizujemy konkurs dla dzieci z ciekawymi nagrodami.

 Uploaded with ImageShack.us

 
Pasje ludzi pozytywnie zakręconych
środa, 13 czerwca 2012 14:52

Będziemy na festynie "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" 17 czerwca na Placu Litewskim. Obok wielu atrakcji podczas festynu będzie prowadzona akcja pomagania zwierzętom ze schroniska.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 
Dzień Otwarty „Spotkajmy się w schronisku” - 27 maja 2012
piątek, 18 maja 2012 07:16

 

.
.
.
.
.
To już 23 dzień otwarty. Spotkanie w schronisku rozpoczęliśmy dialogiem "Zadowolenie po obu stronach smyczy" pomiędzy zoopsychologiem Darkiem Ornalem a psychologiem Pawłem Fortuną. Przedstawili nam bardzo przekonywujące przykłady motywacji posiadania psa przez ludzi o różnych cechach osobowości i pokazali skutki wyboru psów o różnych charakterach. Uświadomili nam korelację zachowań pomiędzy człowiekiem a psem. Swobodnie i ze swadą prowadzona rozmowa dała wszystkim dużo do myślenia, jak bardzo nie uzmysławiamy sobie skutków postępowania i jak dużo popełniamy błędów.
Dwa miesiące temu podczas dnia otwartego „Dzień kota” nasza wspaniała przyjaciółka i wrażliwa na los kotów malarka Katia Sokołowa-Zyzak namalowała portrety kotów i przekazała je na rzecz zwierząt z naszego schroniska. Dzisiaj odbyła się aukcja jej prac. Prowadził ją z wielkim temperamentem Darek Ornal. Licytacja była bardzo gorąca, wielokrotnie podbijano stawkę. Bezkonkurencyjny okazał się biorący w dniu otwartym przedstawiciel firmy VET-AGRO, który za wszystkie obrazy łącznie wylicytował kwotę 2000 zł. Serdecznie dziękujemy firmie za wsparcie schroniska uczestnictwem, wykładem lek. wet Piotra Lewandowskiego na temat Ektopasożytów u psów i kotów, pomocą finansową i przyjaźnią.
Fundacja Epikrates wraz z Urzędem Miasta była organizatorem konkursu "Zrozumieć Zwierzęta" dla szkół podstawowych, średnich i gimnazjów. Dzisiaj odbyła się gala rozdania nagród, a nagrody wręczał dyr. UM Lublin Wiesław Piątkowski i Bartek Gorzkowski- kierownik egzotarium naszego schroniska.
Po raz kolejny uczestniczył w dniu otwartym inż. Wojciech Urynowicz ze Stowarzyszenia Krakowscy Żółwiarze. Wielka wiedza ludzi z wielką pasją robi wrażenie nawet na tych mniej obeznanych z tematyką. Dziękujemy i zapraszamy na następne spotkania.
Pokazy szkolenia psów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dogfrisbee to wspaniała zabawa i relacja człowieka z psem. Grupa rekonstrukcyjna z okresu drugiej wojny światowej prezentowała umundurowanie, broń i akcesoria uatrakcyjniając pobyt odwiedzającym schronisko. Podziwialiśmy formacje niemieckiej Bundeswery, rosyjskie siły MSW FR i amerykańskie US Marines.
Wspaniałą plastyczną pamiątkę dla schroniska wykonali dwaj studenci II roku Wydziału Artystycznego UMCS. Obraz w wielkim formacie zdobi teraz naszą galerię.
Dziękujemy naszym gościom specjalnym Elżbiecie Kaczmarzyk-Janczak i Tomaszowi Janczak artystom Teatru Muzycznego w Lublinie. Ich wielka miłość nie tylko do muzyki, ale także do zwierząt przywiodła ich do nas. Wielkie, wielkie dzięki za to duchowe wsparcie. Dziękujemy także bardzo gościom ze Stowarzyszenia Lubelska Inicjatywa.
Brawo wolontariusze. Świetny pomysł oznaczenia wszystkich boksów opisami znajdujących się w nich psów. Skuteczność znalezienia właściwego pieska, bez ryzyka popełnienia błędu zdecydowanie się zwiększy. „Mądra adopcja” hasło przewodnie naszej działalności będzie efektywniej realizowane. Prezentacja psów do adopcji była perfekcyjna. Dziękujemy i życzymy następnych pomysłów. Dziękujemy także za bardzo liczną obecność w dzisiejszym dniu.
Chcemy bardzo gorąco pozdrowić Panią Ryszardę Todys, która na stałe włączyła się w prowadzenie dni otwartych w schronisku, a wczoraj zachorowała i nie mogła się pojawić. Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia, bo Twój gorący temperament bardzo się nam udziela i jest nam bardzo potrzebny.
Efektem dzisiejszego dnia były jak zawsze adopcje. Mieliśmy ich dzisiaj 13.Każdy pies i kot który znalazł dom dostał wyprawkę od firmy VetTrade i VetExpert . Serdecznie dziękujemy i zapraszamy codziennie, bo boksy są nadal przepełnione.

 

Więcej zdjęć na fotoblogu.

 
Paczka dla zwierzaczka
wtorek, 08 maja 2012 13:05

Owocem akcji "Paczka dla zwierzaczka" Jest ponad 2 tony zebranej karmy dla psów i kotów. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i organizatorom tej ogromnej zbiórki.


 
PACZKA DLA ZWIERZACZKA
środa, 18 kwietnia 2012 14:14

PACZKA DLA ZWIERZACZKA
Już niedługo (24-26 kwietnia 2012r. wt-czw) rusza akcja "Paczka dla zwierzaczka" - wielka lubelska zbiórka karmy dla milusińskich z naszego schroniska dla zwierząt :)
Pora zatroszczyć się o tych, którzy wobec swego psiego ( i kociego :P) losu, są bezbronni - nie mają głosu, nie mogą sami o siebie zadbać â są zdani jedynie na łaskę ludzi..
Jak można pomóc?
Okazując swoje dobre serce, przynieść do jednego z punktów zbiórki, karmę dla zwierząt.
Trudniejsze zadanie mają studenci, którzy chcą wziąć udział w losowaniu 3 darmowych voucherów na kolację, do restauracji "Oregano Cafe" (o wartości 100 zł) oraz "Czarcia Łapa" (2x50zł) (losowanie ogranicza się do studentów, gdyż to kolejna po podopiecznych schroniska, grupa, potrzebująca jedzenia ;D)
Wy, droga elito intelektualna, musicie w konkretnym miejscu zbiórki, uzupełnić pisemnie dane, umożliwiające wyłonienie zwycięzców (imię, nazwisko, uczelnia, kierunek, rok). O wynikach losowania poinformujemy po zakończeniu akcji w wydarzeniu na facebook'u

 Punkty zbiórek to ważniejsze budynki, należące do każdej z uczelni biorących udział w akcji, czyli:
 Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL)
 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS)
 Uniwersytet Medyczny (UM)
 Politechnika Lubelska (PL)
 Uniwersytet Przyrodniczy (UP)
 Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji (WSEI) (1 budynek)
 Wyższa szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) (1 budynek)

Karmę można również zakupić i na miejscu przekazać w hipermarketach :
 Carrefour (al. Witosa 6) http:// www.galeria-lubelska.pl/ page/pl/
 Real (ul. Chodźki 14) http://www.real.pl/ markety/lublin/
 a także w marketach Biedronka :
 ul. Wieniawska 11, ul. Hetmańska 2, ul. J. Sawy 1A, ul. Magnoliowa, ul. Choiny 1,
 ul. Górska 11, ul. Sapiehy 2, ul. Wolska 8A, ul. Daszyńskiego 6, ul. Zamojska 26,
 ul. Lwowska 12f, ul. Pogodna 48, ul. Diamentowa 19, ul. Nałęczowska 24,
 ul. Sławinkowska 49B

W ramach akcji gromadzimy jedynie karmę fabrycznie pakowaną i zamkniętą (suchą, puszki, saszetki itp.) Nie przyjmujemy pieniędzy. Osoby zbierające karmę w marketach będą posiadały imienne identyfikatory, ze zdjęciem.

Więcej informacji w wydarzeniu na facebook'u:
http://www.facebook.com/events/332516876815545/
zaproś przyjaciół, udostępnij wydarzenie na swojej tablicy i poproś o to samo znajomych!

Pamiętajcie! KARMA zawsze wraca, lepiej, żeby była dobra ;)

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 78

Dziś jest u nas...


207 psów
112 kotów
63 zwierzęta egzotyczne