Zoomikołajki w schronisku - 7 grudnia
środa, 05 grudnia 2012 09:48

Tegoroczne Mikołajki obfitowały w prezenty, wspaniałych gości i oczywiście w śnieg, który otulił schronisko niczym kołderka. Zima jest jednak bardzo ciężkim okresem dla wszystkich bezdomnych zwierzaków, dlatego tak ważne jest, abyśmy o nich pamiętali i pomagali im przetrwać "mroźne" miesiące. O naszych zwierzakach pamiętały dzieci ze Szkół Podstawowych nr 43 i 48 w Lublinie, które zrezygnowały z własnych prezentów,  aby obdarować naszych czworonożnych podopiecznych. Dziękujemy za tak wspaniały gest. Nie zabrakło także śpiewu. Dariusz Tokarzewski z zespołu VOX, który jest prawdziwym przyjacielem schroniska i wielkim miłośnikiem zwierząt, wraz z dziećmi śpiewał kolendy, wprowadzając na w klimat zblizających się świąt. Z całego serca dziękujemy za wsparcie i bezinteresowność.

Więcej zdjęć na fotoblogu

 
Lekcje w schronisku
środa, 28 listopada 2012 11:26

Na lekcjach przyrody w schronisku mieliśmy ostatnio przyjemność gościć uczniów z III LO w Lublinie. Licealiści przyjechali do nas 14 listopada i uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez zoologa Dariusza Ornala i terrarystę Bartka Gorzkowskiego. Poniżej można obejrzec zdjęcia z tej wizyty.

 
Wizyta w szkole
wtorek, 30 października 2012 13:21

23 października schronisko miało przyjemność gościć w szkole podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Nasz zoopsycholog Dariusz Ornal opowiadał o psach i kotach i o tym na jakie cierpienia narażają je ludzie, którzy je porzucają. Bartek Gorzkowski zaś opowiadał o zwierzętach egzotycznych, które niestety równiez padaja ofiara ludzkiej nieodpowiedzialności. Bardzo dziękujemy za gościnę i zapraszamy do oglądania zdjęć z tej wizyty.

 

 
POSIŁEK DLA SCHRONISKA
wtorek, 23 października 2012 13:55
Gorąco zapraszamy do udziału w akcji "Posiłek dla schroniska" organizowanej przez Pedigree i Whiskas.
Akcja ma na celu zebranie karmy dla psów i kotów przebywających w schroniskach
Jednym ze sposobów przekazania posiłków jest dołączenie do wydarzenia organizowanego na Facebooku (każda osoba, kóra do niego dołączy to jeden posiłek dla schroniska).
 
Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012
niedziela, 07 października 2012 12:35

Najsympatyczniejszy kundelek Lublina już wybrany. Zaszczytny tytuł otrzymał nasz były podopieczny -  Lucky. Pies o takim imieniu jest "skazany" na sukces i szczęście;)

Lubelskie Błonia zapełniły się w niedzielę gromadką piesków, które prezentowały swoje umiejętności i walory zewnętrzne w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Każda "rywalizacja" oceniana była przez jury, w którym zasiedli znani muzycy i aktorzy, a co najważniejsze wielcy miłośnicy zwierząt- Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski i Roch Siemianowski , którego w podjęciu decyzji o przyznaniu tytułu psiaka  roku,  wspierała żona;)  Był z nami także kabaret Smile, który próbował wydobyć od uczestników konkursu, jak najwięcej informacji o uczuciach łączących opiekunów i ich czworonożnych podopiecznych, a całość imprezy poprowadził dziennikarz Łukasz Borkowski.

Oprócz więzi jakie łączą właścicieli i ich psy, zbadaliśmy i oceniliśmy również fizyczne podobieństwo. Jurorzy próbowali także zmierzyć długość uszu kundelków, ale nie każdy piesek miał na to ochotę;) Za to bardzo chętnie obdarzały swoich opiekunów "buziakami" w konkursie na najczulszy pocałunek. Mogliśmy się też przekonać, że kundelki to bardzo uzdolnione zwierzaki, potrafią wykonywać różne polecenia, a nawet śpiewać;)  Właściciele piesków  chętnie opowiadali historie swoich podopiecznych, często bardzo smutne, ale co najważniejsze, ze szczęśliwym zakończeniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć najsympatyczniejszego kundelka roku 2011, czyli suczki Bezy.

Część inauguracyjną stanowił niezwykle efektowny pokaz tresury, w którym pieski  prezentowały swój spryt, zwinność i posłuszeństwo w wykonywaniu komend. Pochwaliliśmy się naszymi cudownymi kundelkami, które podobnie jak tegoroczny zwycięzca, czekają w schronisku na swoją szansę. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję, aby wyczulić  na los bezdomnych zwierząt i zachęcić do adopcji.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.  Dziękujemy  firmie  Modart Outdoor Sp. z o.o. za udostępnienie  telebimu.

Zdjęcia z wyborów na Fotoblogu. Kliknij na plakat.

 

Laki to najsympatyczniejszy kundelek 2012 w Lublinie (zobacz ZDJĘCIA)

W niedzielę w Lublinie wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Kundelek sympatyczny jest, bardziej niż inny pies (foto, audio)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012 (zdjęcia)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka Lublina 2012

Najsympatyczniejszym kundelkiem 2012 został Laki (ZDJĘCIA)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 79

Dziś jest u nas...


220 psów
107 kotów
64 zwierząt egzotycznych