Akcja Aresztu Śledczego w naszym schronisku
piątek, 05 października 2012 19:10

Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, w którym oczy i serca całego świata skierowane są przede wszystkim w stronę zwierzaków. Mowa tu o Światowym Dniu Zwierząt, który został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 roku i czyni tym samym październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Główną ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na prawa zwierząt i wpłynięcie na zmianę zachowania człowieka w stosunku do innych istot żywych. Bardzo dużo mówi się w tym dniu o gatunkach, którym zagraża wymarcie, o aktach przemocy wobec zwierząt i o organizacjach, które swoją działalnością starają się z tym walczyć. Wspomina się także o sytuacji przytulisk i schronisk, o dramatycznie rosnącej liczbie przebywających tam zwierząt, które każdego dnia głośno "proszą" o przygarnięcie i obdarzenie miłością. Człowiek często nie zdaje sobie sprawy jak wiele zyskuje obcując ze zwierzętami, jak dużo może się od nich nauczyć i jak bardzo wzbogaca to jego codzienność. Obserwacja zwierząt uspokoi "nerwusa", kot ogrzeje w chłodne dni, spacer z psem zaspokoi potrzeby aktywnych, a każde z nich rozśmieszy, poprawi nastrój, cierpliwie wysłucha i nigdy się nie poskarży. Z tej okazji do naszego schroniska zawitali osadzeni z Aresztu Śledczego w Lublinie, którzy przez dwa dni mieli okazję zapoznać się z codziennymi obowiązkami pracowników schroniska, aktywnie w nich uczestnicząc. Zajmowali się przede wszystkim naprawą ogrodzeń, sprzątaniem boksów, w których przebywają zwierzaki, a także wyprowadzaniem psiaków. Prace porządkowe wykonywali bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Wśród nich również jest wielu miłośników zwierząt i mimo że spędzili u nas tylko dwa dni, już zdążyli zaprzyjażnić się z naszymi podopiecznymi. Stanowi to doskonały dowód na to, iż schronisko skupia w sobie wiele emocji - tutaj nawet największym twardzielom miękną serca;)

 

 
Dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.
niedziela, 23 września 2012 20:53

Początek października jest szczególnym czasem, ponieważ w tym właśnie miesiącu został ustanowiony Światowy Dzień Zwierząt. Stanowi to doskonałą okazję, aby pochylić się nad losem istot, które cierpią z powodu ludzkiej bezduszności. Dlatego też, kolejny  raz "otworzyliśmy" się na ludzi dobrej woli, którzy odnajdują radość i szczęście z obcowania ze zwierzakami. Wychodzimy z założenia, że schronisko powinno stanowić tylko krótki "przystanek" na drodze do szczęścia, które zwierzak może osiągnąć jedynie w cieplutkim domu, otoczony opieką i miłością swojego opiekuna.  Naszą nadrzędną ideą jest znalezienie czworonogom opiekuna i przyjaciela na całe życie. Na szczęście i tym razem chętnych nie brakowało i pożegnaliśmy się z siedemnastoma czworonożnymi podopiecznymi. Wbrew pozorom, takie "rozstania" sprawiają nam ogromną radość, ponieważ wiemy, że przekazujemy naszych milusińskich ludziom o wielkich sercach, którzy stworzą zwierzakom godne warunki i obdarzą je uczuciem.  Do dyspozycji odwiedzających cały czas byli nasi wolontariusze i pracownicy, którzy bardzo chętnie udzielali wszelkich informacji i wskazówek dotyczących adopcji i opieki nad przygarniętym zwierzakiem.

Pod nasze "otwarte drzwi" zajechał także autokar pełen dzieci, które również chciały nas wesprzeć swoją świadomością i bardzo dojrzałym podejściem do kwestii humanitaryzmu i wrażliwości na krzywdę wyrządzaną stworzeniom. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół w Przybysławicach - młodzi, ale bardzo aktywni, działacze Klubu Miłośników Zwierząt. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym przy pomocy farb i pędzli starały się jak najlepiej zaprezentować posiadane przez siebie lub wymarzone zwierzątka. Niektórzy używali do tego nawet własnych palców;) Zabawa była przednia! Wszystkie prace  tworzone były z wielką pasją i szacunkiem dla prezentowanych na nich ulubieńców. Nad jak najlepszym wykonaniem przez dzieci ich malarskich „arcydzieł”, czuwała artystka i malarka Pani Krystyna Rudzka-Przychoda, która później jako przewodnicząca jury wyłoniła swoim fachowym okiem same „perełki”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Naszą szczególną uwagę zwróciły trzy prace, których autorkami są: Adela Ornek, Ewa Usarek i Patrycja Wolińska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożone w prace serce. Zawitali także do nas aktorzy z Teatru im. H. Ch. Andersena, a wraz z nimi wielki pluszowy psiak, który stanowił ogromną atrakcję, szczególnie dla naszych najmłodszych gości. Spotkanie poprowadziła Pani Ryszarda Todys, która w bardzo profesjonalny sposób potrafiła zmobilizować odwiedzających i gości do aktywnego uczestnictwa w imprezie. Był to kolejny wspaniały dzień, pełen radości, merdających ogonków, słońca i uśmiechu. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy z nami byli i widzimy się oczywiście już niebawem.

Zachęcamy do odwiedzania nas każdego dnia, nasi czworonożni podopieczni czekają na swoją szansę obdarzenia człowieka dozgonną miłością i prawdziwą przyjaźnią. W schronisku każdy dzień jest dniem otwartym;)

Zapraszamy do fotorelacji na fotoblogu.
W programie:
"Fazy rozwoju psa" - zoopsycholog  Dariusz Ornal
Klub  Miłośników Zwierząt - Zespół Szkół w Przybysławicach
Konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami
Spotkanie z aktorami Teatru im. H. Ch. Andersena
Prezentacja psów przygotowana przez wolontariuszy lubelskiego schroniska
Prowadzenie:  Ryszarda Todys
Serdecznie zapraszamy.
 
Kolejna wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie
niedziela, 23 września 2012 20:51

Więcej zdjęć na fotoblogu (kliknij na zdjęcie)

 
S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk
sobota, 22 września 2012 07:21

"S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk".

Źródło finansowania: Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej.

Priorytet 3. Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych.

Nazwa beneficjenta: Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwów

Partnerzy projektu: Lwów, Lublin, Łuck, Iwano-Frankiwsk

 

Okres realizacji:

1.09.2012 – 31.08.2014

 

Całkowita wartość projektu: 298 446,54 EUR  ( 1 268 397,80 PLN)

Wartość dofinansowania: 268 601, 89 EUR ( 1 141 558,04 PLN)

Cele projektu:

1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.

  1. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  3. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  4. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu sprzyjają podniesieniu kwalifikacji specjalistów z danej dziedziny, stwarzają możliwość wykorzystania w praktycy nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, motywują do wykorzystywania ich na co dzień w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracy. Równocześnie przebiegać będzie nawiązanie i rozwinięcie współpracy między pracownikami instytucji specjalizowanych i organami władzy samorządowej. Mieszkańcy i goście miast partnerskich będą mieli dostęp do wiarygodnej informacji na temat postępowania ze zwierzętami, nowoczesnych metod regulacji ich liczebności, będą mogli sami wpływać i dołączać się do tego procesu. W rezultacie realizacji projektu poziom bezpieczeństwa mieszkańców i gości miast, a także poziom jakości ich życia systematycznie będzie się podnosił.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miast partnerskich oraz poprawę sytuacji ekologicznej w miastach. Poprawa stanu środowiska prowadzi do poprawy jakości życia ludności, zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej terytorium. Działania w ramach projektu sprzyjają upowszechnieniu doświadczenia europejskiego w dziedzinie regulowania liczebności bezdomnych zwierząt w miastach oraz harmonijnemu rozwojowi społeczno – ekonomicznemu miast.

 
Wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie
niedziela, 16 września 2012 20:30

Wczoraj odbyła się premiera nowego spektaklu w Teatrze im. H.Ch. Andersena "Tymoteusz i psiuńcio", a już dzisiaj mieliśmy wielką radość aby na scenie zaprezentować nasze schroniskowe pieski i kotki najmłodszej widowni z Lublina. Dziękujemy dyrekcji i aktorom teatru za umożliwienie nam dołączenia się do przekazu o miłości do zwierząt, a taki między innymi niesie ten spektakl.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 77

Dziś jest u nas...


215 psów
81 kotów
65 zwierząt egzotycznych