Zagubione zwierzaki

SZUKASZ SWOJEGO PSA KONIECZNIE KLIKNIJ TUTAJ LUB ZAJRZYJ NA TEN LINK

www.facebook.com/media/set/?set=a.10151095992878524.492141.166880713523&type=3

UWAGA !!! Ważna informacja !!!
„Znalazłem psa/kota. Co mam zrobić? Gdzie/jak mogę go zgłosić???”
Takie pytania dostajemy bardzo często na naszą skrzynkę. Nie każdy wie co zrobić gdy znajdzie się w takiej sytuacji. Oto kilka ważnych informacji.
W przypadku znalezienie zwierzęcia na terenie miasta Lublin zgłoszenia proszę kierować do biura Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie telefon: 81-466-26-42 - czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00, soboty i niedziele 10:00-15:00. Po godzinach pracy schroniska zgłoszenia proszę kierować do Straży Miejskiej pod bezpłatny nr telefonu 986. Nasze schronisko we współpracy ze strażą miejska działa CAŁODOBOWO. (Stronę FB schroniska prowadzą wolontariusze – NIE ma możliwości zgłaszania zwierząt przez wiadomość na facebook’u).
„Co jeśli znaleziony zwierzak nie znajduje się na terenie miasta Lublin?”
Wówczas zgłoszenia proszę kierować do Urzędu Gminy na terenie której zwierzę przebywa lub do Schroniska pod które dana gmina podlega. Pomocy można szukać również w fundacjach/organizacjach / stowarzyszeniach działających na rzecz zwierząt w naszej okolicy. 
Stworzyliśmy plik z informacjami i kontaktami do okolicznych schronisk i organizacji, aby ułatwić Państwu niesienie pomocy potrzebującym zwierzakom:

KLIKNIJ TUTAJ GDY ZNALAZŁEŚ PSA I SZUKASZ POMOCY - POMOCNA LISTA

Mnóstwo zwierząt przebywających w schronisku miało swoje domy, kochających właścicieli... i miało by nadal, gdyby nie niewiedza ich opiekunów o istnieniu schroniska lub założenie, że na pewno zwierzak tam nie trafił... Przykro jest o tym mówić, a jeszcze przykrzej jest patrzeć co dnia na te tęskniące mordki... Są psy, które rzeczywiście były bezdomne, porzucone, pozostawione w lesie, na przystanku, pod sklepem, ale są też takie typowe "kanapowce", zadbane, wychowane, z obrożami, rasowe a i tak
pozostają w schronisku jedynie z nadzieją na nowy dom...

Jest to bardzo przykre, dlatego informujemy, że W MOMENCIE, GDY ZAGINIE PAŃSTWU ZWIERZĘ PROSZĘ NIE POZOSTAWAĆ OBOJĘTNYM TYLKO GO SZUKAĆ!!!

ZACHĘCAMY DO:
1) POINFORMOWANIA SCHRONISKA O ZAGINIĘCIU ZWIERZĘCIA TELEFONICZNIE, DROGĄ MAILOWĄ LUB OSOBIŚCIE (PODANIU WSZELKICH INFORMACJI UŁATWIAJĄCYCH IDENTYFIKACJĘ)
2) WYWIESZENIU OGŁOSZENIA NA TABLICY OGŁOSZEŃ W SCHRONISKU
3) TELEFONICZNE LUB OSOBISTE DOPYTYWANIE CZY ZWIERZAK NIE TRAFIŁ MIĘDZYCZASIE DO SCHRONISKA
4) PO ODNALEZIENIU PUPILA POINFORMOWANIE BY ZDJĄĆ NIEAKTUALNE JUŻ OGŁOSZENIE.

Proszę też pamiętać o znakowaniu swoich psów - najlepiej zaczipować i nie zapomnieć zarejestrować czipa w jak największej ilości baz danych, czy przynajmniej przyczepić adresówkę z nr telefonu do obroży.

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych