Znalazły dom -psy
ZENEK

ZENEK, boks 47
Pies, mały, ur. ok 2005 r.
Zenek jest psem niewidomym od urodzenia, ale nauczył się funkcjonować z własną niepełnosprawnością i teraz, gdyby nie jego oczy, niejeden nie poznałby, że ma do czynienia z niewidomym zwierzęciem. Jest radosnym, pełnym życia psiakiem, który uwielbia kontakt z człowiekiem, chętnie się z nim bawi i jako jeden z nielicznych ze schroniskowej gromadki przybiega na zawołanie. Gdy tylko wolontariusz wchodzi do boksu, piesek szczeka radośnie i przybiega na powitanie, ciesząc się, że nadeszło te kilka chwil głaskania, na które tak czekał.
Zenek nie lubi co prawda zabiegów pielęgnacyjnych typu podcinanie pazurków, czy czyszczenie uszu i potrafi to jasno zasygnalizować, jest też typem dominanta w stosunku do innych zwierząt, co przyszły właściciel powinien mieć na uwadze.
Piesek już wiele lat siedzi w schroniskowym boksie, a ludzie mijają go, nie zwracając na niego większej uwagi. Zenek całym sobą pragnie kontaktu z człowiekiem i choć nie widzi przechodzących obok osób, czuje je doskonale i robi wszystko, by ktoś w końcu na niego spojrzał.
Niestety, bez efektów. Ten psiak będzie wiernym i wdzięcznym towarzyszem tego, kto w końcu dostrzeże jego starania i mimo drobnych wad, zechce wziąć do domu i otoczyć opieką.

Album Zenka kliknij tutaj

Szanse na adopcje niewidomego psa są niewielkie, bo mało kto decyduje się na opiekę nad niepełnosprawnym zwierzęciem. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że psy są węchowcami tzn. że mają świetnie rozwinięty zmysł węchu. Taki np. owczarek ma 220 milionów komórek węchowych, a przeciętny człowiek tylko 5 mln – już same te liczby mogą świadczą o tym jak dużą role w życiu psa odgrywa węch. Dla niego utrata węchu jest równie katastrofalna jak utrata wzroku dla człowieka.
Dlatego właśnie niewidome psy doskonale odnajdują się w tej sytuacji, bo orientują się w otoczeniu za pomocą zmysłu węchu (oraz słuchu). Szybko przyzwyczają się do nowego stanu rzeczy i brak wzroku nie przeszkadza im w cieszeniu się życiem A Tobie przeszkadza???
Wystarczy tylko dać mu szansę.
Tylko dać szansę.

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych