Psy w schronisku
OZYRYS
Ozyrys trafił do schroniska z ul.Parysa, to pies, który bardzo źle znosi schroniskowe warunki – brak wystarczającej ilości ruchu, stymulacji intelektualnej i kontaktu z człowiekiem powodują u niego frustrację.
Jest to pies pełen energii i emocji, które ciężko mu opanować i ukierunkować.
Chłopak ze spaceru na spacer robi ogromne postępy, udaje mu się wchodzić w coraz bardziej intensywną interakcję z opiekunem bez utraty kontroli nad sobą. Ozyrys łatwo się ekscytuje – szarpie wtedy za smycz lub skacze na człowieka; zaczyna już reagować na „puść” i „nie”, natomiast zależy to od stopnia podekscytowania.
Na spacerze potrafi porządnie pociągnąć, jednak przy wystarczającej dawce ruchu nie powinno stanowić to większego problemu. Jest łasy na smaczki, co bardzo przydaje się podczas nauki komend. Lubi kontakt fizyczny, natomiast ciągle jest to dla niego niesamowicie intensywne przeżycie, więc na razie powoli pracujemy nad samokontrolą.
Chłopak bardzo wyrywa się do innych psów, polecamy go jako jedynaka, do domu bez małych dzieci. Stosunek do kotów nieznany, jednak przy jego poziomach energetycznych brak opanowania może skończyć się nieszczęściem.

Jest to pies dla doświadczonego opiekuna, znającego specyfikę rasy, spokojnego i konsekwentnego, który potrafi zbudować z psem więź opartą na zaufaniu i sprawić, by pies po postu chciał z nim współpracować.

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych