Psy w schronisku
MAKARONIK.

Biało-brązowy Makaronik trafił do schroniska z ul.Północnej.

Makaronik jest psem żywiołowym i bardzo przyjaznym w stosunku do ludzi, lubi i kontakt fizyczny i smaczki, co na pewno ułatwi jego szkolenie. Ma ok. 2 lata, a do schroniska trafił w 2022r.
Na pierwszych spacerach po trafieniu do schroniska był nieco bojaźliwy, szedł tuż przy opiekunie lub wręcz wchodził mu pomiędzy nogi; teraz nabrał pewności siebie i raźnie maszeruje dosyć szybkim tempem. Ładnie zwraca uwagę na człowieka i często się ogląda, by upewnić się, że ów ciągle tam jest
Makaronik jest akrobatą, w boksie wspina się pod sam sufit, więc będzie potrafił sforsować większość ogrodzeń – trzeba uważać, by nie zostawić go samego w ogrodzie zanim się nie upewnimy, że nie da rady pokonać płotu i uciec.
Niestety Makaronik źle znosi schroniskowe warunki, brak zajęcia i ograniczony kontakt z człowiekiem – frustracje rozładowuje gryząc przedmioty.
Rozważając adopcję Makaronika powinno się mieć świadomość, że być może trzeba będzie z nim pracować, by pozostawiony sam w domu nie niszczył mebli.

Makaronik nie toleruje innych psów więc szukamy mu kochającego, konsekwentnego, najlepiej doświadczonego opiekuna w domu, gdzie będzie jedynakiem

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych