Zwierzęta egzotyczne w schronisku.
Ropniak

Imię: Ropniak

Gatunek: Iguana iguana

Płeć: samiec

Szacowany wiek: 11 lat

Data przyjęcia: 21/07/2011

Uwagi: Pozostawiony w klinice weterynaryjnej w ciężkim stanie – z ropniem wielkości niemal połowy głowy. Długie leczenie w Egzotarium zakończyło się sukcesem, jednak z uwagi na inne liczne schorzenia towarzyszące, zwierzę nadal wymaga nadzoru lekarza weterynarii specjalizującego się w leczeniu gadów. Może być wydany do adopcji jedynie osobie o dużym doświadczeniu w hodowli tego gatunku. Legwan, zwany przez wolontariuszy „Malutkim”, jest oswojony z obecnością człowieka i zabiegami pielęgnacyjnymi.

Zwierzęta egzotyczne muszą mieć zapewnione warunki optymalne dla potrzeb konkretnego gatunku, co wymaga odpowiedniej wiedzy i zaplecza. Większość z nich to zwierzęta po przejściach – potrzebują więc bacznej uwagi i częstszych wizyt u lekarza specjalisty. Stąd też, w przypadku adopcji, preferowane są osoby z doświadczeniem w chowie lub hodowli danego gatunku. Wizyta przedadopcyjna pozwala nam sprawdzić warunki oraz wiedzę przyszłego opiekuna. Zastrzegamy sobie także prawo do późniejszych wizyt kontrolnych.

Adoptowanych zwierząt nie można wykorzystywać do celów komercyjnych, rozmnażać ani przekazywać osobom trzecim w jakiejkolwiek formie (sprzedaż, darowizna, wymiana, etc.).

Dziś jest u nas...


129 psów
77 kotów
79 zwierząt egzotycznych