Newsy


S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk

"S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk".

Źródło finansowania: Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej.

Priorytet 3. Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych.

Nazwa beneficjenta: Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwów

Partnerzy projektu: Lwów, Lublin, Łuck, Iwano-Frankiwsk

 

Okres realizacji:

1.09.2012 – 31.08.2014

 

Całkowita wartość projektu: 298 446,54 EUR  ( 1 268 397,80 PLN)

Wartość dofinansowania: 268 601, 89 EUR ( 1 141 558,04 PLN)

Cele projektu:

1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.

  1. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  3. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  4. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu sprzyjają podniesieniu kwalifikacji specjalistów z danej dziedziny, stwarzają możliwość wykorzystania w praktycy nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, motywują do wykorzystywania ich na co dzień w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracy. Równocześnie przebiegać będzie nawiązanie i rozwinięcie współpracy między pracownikami instytucji specjalizowanych i organami władzy samorządowej. Mieszkańcy i goście miast partnerskich będą mieli dostęp do wiarygodnej informacji na temat postępowania ze zwierzętami, nowoczesnych metod regulacji ich liczebności, będą mogli sami wpływać i dołączać się do tego procesu. W rezultacie realizacji projektu poziom bezpieczeństwa mieszkańców i gości miast, a także poziom jakości ich życia systematycznie będzie się podnosił.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miast partnerskich oraz poprawę sytuacji ekologicznej w miastach. Poprawa stanu środowiska prowadzi do poprawy jakości życia ludności, zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej terytorium. Działania w ramach projektu sprzyjają upowszechnieniu doświadczenia europejskiego w dziedzinie regulowania liczebności bezdomnych zwierząt w miastach oraz harmonijnemu rozwojowi społeczno – ekonomicznemu miast.

 
Wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie

Wczoraj odbyła się premiera nowego spektaklu w Teatrze im. H.Ch. Andersena "Tymoteusz i psiuńcio", a już dzisiaj mieliśmy wielką radość aby na scenie zaprezentować nasze schroniskowe pieski i kotki najmłodszej widowni z Lublina. Dziękujemy dyrekcji i aktorom teatru za umożliwienie nam dołączenia się do przekazu o miłości do zwierząt, a taki między innymi niesie ten spektakl.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie.

 
Karma dla schroniska

Dzięki uprzejmości sklepu ZOOCENTRUM  wszyscy, którzy pojawili się na festynie: "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" na Placu Litewskim w czerwcu tego roku mogli zakupić dla zwierząt ze schroniska karmę, którą potem sklep przetransportował do schroniska. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu jak i wszystkim, którzy wsparli nas na festynie.

http://www.mmlublin.pl/ 

http://www.kurierlubelski.pl/

 
EKOPIKNIK 2012

24 czerwca (niedziela) będziemy na ekopikniku organizowanym przez Urząd Miasta Lublin. Oprócz adopcji zwierząt ze schroniska organizujemy konkurs dla dzieci z ciekawymi nagrodami.

 Uploaded with ImageShack.us

 
Pasje ludzi pozytywnie zakręconych

Będziemy na festynie "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" 17 czerwca na Placu Litewskim. Obok wielu atrakcji podczas festynu będzie prowadzona akcja pomagania zwierzętom ze schroniska.

 

Image Hosted by ImageShack.us

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 60 z 75

Dziś jest u nas...


205 psów
39 kotów
58 zwierząt egzotycznych