4 kwietnia światowy dzień bezdomnych zwierząt

„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – gdybyśmy wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupery, schroniska i fundacje nie były by potrzebne a miliony bezdomnych zwierzaków nie przechodziłaby codziennej gehenny – głodu ,pragnienia, braku schronienia i agresji człowieka bo miałyby kochającą rodzinę , dom i pełną miskę

My jako schronisko  niemal na każdym kroku spotykamy się z bezdomnością i staramy się ze wszystkich sił z nią walczyć  pomagając naszym podopiecznym , opiekując się nimi i  szukając im odpowiedzialnego dobrego domu .

Dzień Zwierząt Bezdomnych to dobra okazja aby zwrócić uwagę na  los bezdomnych  zwierząt i zastanowić się, jak każdy z nas może się włączyć w skuteczną poprawę ich sytuacji.

Jak możemy to zrobić? Jak pomagać bezdomnym zwierzakom ?

Adoptuj, ale rób to z głową . Zaangażuj się w pomoc schronisku ; pomagaj znaleźć dom, przekazuj darowizny, dbaj o własne zwierzęta, nie bądź obojętny. Niewiele… a jednak bardzo dużo

. Spraw, aby bezdomne zwierzęta miały swoje święto przez cały rok.



25 PAŻDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA

Z okazji dnia kundelka,

życzymy wszystkim naszym czworonożnym przyjaciołom kochających domów,

pełnych rąk do głaskania i wielu szczęśliwych chwil!

 
Światowy Dzień Zwierząt - „Wyglądają inaczej - czują tak samo” - fotorelacja

4 października w Światowy Dzień Zwierząt wyruszyliśmy na Plac Litewski. Pakując namiot i naszych podopiecznych nawet nie marzyliśmy o takiej liczbie uczestników. Dziękujemy wszystkim za przybycie, rozmowę i podwójnie za wygłaskanie naszych psiaków! To były fantastyczne dwie godziny rozmów i wymiany doświadczeń.

Dziękujemy również Panu, który pomógł w rozłożeniu namiotu, a uwierzcie silny wiatr skutecznie utrudniał nam zadanie.

Więcej zdjęć na Fotoblogu

 
Światowy Dzień Zwierząt- Zapraszamy na Plac Litewski

Pantera, wilk, papuga, niedźwiedź a może potulny chomik? Do jakiego zwierzaka byś się porównał?

W każdym z nas można dostrzec cechy zwierzęce i w każdym zwierzaku można dostrzec coś ludzkiego. Świat ludzi i zwierząt nieodzownie się przenika, uzupełniając się wzajemnie. Ponieważ należymy do najbardziej inwazyjnego gatunku na ziemi, czasem potrzebujemy przypomnienia, że ziemia jest również domem innych stworzeń.

Takim przypomnieniem jest 4 października i Światowy Dzień Zwierząt.

Święto ustanowiono w 1931 na konwencji ekologicznej we Florencji i jest ono wstępem do Światowego Tygodnia Zwierząt. Ideą jego obchodów jest kształtowanie odpowiednich postaw wobec środowiska i szerzenie powszechnej świadomości na temat praw zwierząt jako istot żyjących, czujących i nam podobnych.

Dla lubelskiego Schroniska ta data jest najważniejszą w roku kalendarzowym. To dzień w którym szczególnie głośno pragniemy mówić o naszych podopiecznych.

W ich imieniu serdecznie zapraszamy na happening „Wyglądają inaczej- czują tak samo”, który organizujemy 4 października na Placu Litewskim.

Jeżeli los zwierząt nie jest Ci obojętny, chciałbyś poznać naszych podopiecznych, porozmawiać o wolontariacie w Schronisku dołącz do nas tego dnia!

4 października, Plac Litewski o godz. 12:30

Zapraszamy!

 
Zachęcamy do adopcji

Prezentacja zwierząt z naszego schroniska na stronie Dziennika Wschodniego.

Kliknij na link lub zdjęcie poniżej,

 
Aktualne procedury adopcyjne

Adopcja w czasie epidemii

Z uwagi na istniejące zagrożenie związane z sytuacją epidemiologiczną wydawanie zwierząt do adopcji wiąże się z wieloma ograniczeniami oraz procedurami. Poniższe zasady wdrążyliśmy w celu umożliwienia Państwu adopcji, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo naszym pracownikom i podopiecznym. Jeżeli są Państwo zdecydowani na adopcję prosimy zapoznać się z poniższymi wytycznymi:

1)      Decydując się na adopcję prosimy o zapoznanie się z sylwetkami podopiecznych  na naszej stronie http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/ i zanotowanie imienia/imion tych, które Państwa zainteresują. Znajdą tam Państwo podstawowe informacje dotyczące przybliżonego wieku, wielkości i zachowania. Następnie prosimy o kontakt telefoniczny z biurem- omówimy szczegóły adopcji, wymagań zwierzaka i umówimy się na wizytę w Schronisku.

2)      Aby ograniczyć ryzyko zarażenia, na teren schroniska będą mogły wejść maksymalnie 2 osoby dorosłe. Prosimy nie zabierać ze sobą dzieci.

3)      Podczas wizyty należy mieć ze sobą maseczkę i rękawiczki jednorazowe. Przed wejściem zostaną Państwo poproszeni o dezynfekcję rąk i poruszanie się jedynie w obrębie wyznaczonych stref.

4)      Prosimy zachować dystans 2 metrów wobec pracowników schroniska. Osoby z objawami choroby nie zostaną wpuszczone na teren.

5)      Przed wizytą prosimy o przygotowanie pytań dotyczących podopiecznego- pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji i ułatwi podjęcie decyzji.

6)      Nie zawsze wizyta kończy się adopcją- muszą być Państwo tego świadomi. Nie wszystkie zwierzęta będą mogły być wydane w obecnym czasie. Bywa, że wymagamy kilku wizyt w schronisku, bądź przeprowadzenia kontroli przed adopcją (taka możliwość pojawi się po ustaniu zagrożenia epidemicznego). Jeżeli interesuje Państwa pies lub kot, który cieszy się dużym zainteresowaniem, nie decyduje kolejność zgłoszeń. Biorąc pod uwagę dobro podopiecznego wydajemy go do domu, który najlepiej sprosta jego wymaganiom. Możliwość adopcji musi być rozpatrywana indywidualnie.

7)      Jeżeli przejdą Państwo powyższe etapy, warunkiem adopcji będzie podpisanie umowy adopcyjnej. Prosimy o zabranie dowodu osobistego, własnego długopisu, smyczy, obroży lub transportera w przypadku adopcji kota. Ważne: zapraszamy jedynie osoby, które FAKTYCZNIE będą opiekować się zwierzakiem. Nie praktykujemy adopcji dla mamy, babci, dziadka.

8 )  Dokumenty takie jak wypis, książeczka zdrowia zostaną wydane.  W przypadkach przewlekłego leczenia zwierzaka i potrzeby kontaktu z lekarzem weterynarii będzie możliwość  rozmowy wyłącznie telefonicznie. W sytuacji problemów zdrowotnych pasa/kota po adopcji przyszły właściciel będzie musiał podjąć leczenie na własny koszt w komercyjnym gabinecie weterynaryjnym. Udzielamy konsultacji jedynie telefonicznie.


Procedura adopcyjna będzie podejmowana wobec osób w 100% zdecydowanych, zainteresowanych konkretnymi zwierzakami. W przypadku wątpliwości co do intencji adoptującego, bądź warunków, w których podopieczny zamieszka zastrzegamy sobie prawo do odmowy adopcji.

WAŻNE: Przed podjęciem jakichkolwiek kroków prosimy o przemyślenie czy: jesteśmy gotowi na zniszczenia w domu, podołamy finansowo, zapewnimy opiekę weterynaryjną, w razie potrzeby podejmiemy współpracę z behawiorystą i czy jeżeli wrócimy do poprzedniego trybu funkcjonowania pogodzimy dodatkowe obowiązki z dotychczasowymi.

Dary przyjmujemy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Chętnie przyjmiemy ręczniki, koce, prześcieradła, poszewki z wyłączeniem materacy i dywanów oraz rzeczy posiadających wypełnienie takich jak poduszki czy kołdry.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 105

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych