Dzień Bezdomnego Zwierzaka w SP nr 28
piątek, 05 listopada 2010 22:00

Chcemy podzielić się informacją o wspaniałej aktywności Koło Przyjaciół Schroniska przy Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie.
5 listopada członkowie koła zorganizowali w swojej szkole dzień wrażliwości na los tych, którzy nie mogą poskarżyć się na swój „psi żywot”.
Dzień Bezdomnego Zwierzaka był bardzo bogaty w różne wydarzenia.
Uczestnicy wspólnej zabawy mogli przyłączyć się do psiej lub kociej rodziny malując wąsy i noski na buziach lub zakładając wykonane przez członków koła maseczki. Wszystkie członkinie koła miały tego dnia stosowne przebrania.
Korytarz szkolny zamieniony został w galerie psich i kocich portretów, które wzięły udział w konkursie plastycznym „ Proszę państwa- oto pies ( kot)”. Równocześnie dzieci pisały na kartonowych kostkach życzenia dla mieszkańców schroniska. Zawisły one na sznureczkach , a docelowo znajdą swój kącik w schronisku.

Więcej…
 
Giełda terrarystyczna Uniwersytetu Przyrodniczego
środa, 20 października 2010 22:01

W sobotę, 30 października 2010r., w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbędzie się giełda terrarystyczna. Swój udział zapowiedziało wielu znanych hodowców i producentów terrariów oraz osprzętu. To doskonała okazja by zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt, porozmawiać z fachowcami, wymienić doświadczenia, a także zakupić wymarzone zwierze mając pewność, że pochodzi ono z pewnego i legalnego źródła.
Organizatorami giełdy są wolontariusze związani z naszym schroniskiem, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla zwierząt przebywających w naszym Egzotarium.
Serdecznie zapraszamy!

 
Pupil po przejściach - konkurs Animalpedii
wtorek, 19 października 2010 22:55

Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl zorganizował konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe".
Każdy kto zaadoptowali czworonoga ze schroniska, może opisać jego historię. (max 1 strona A4) oraz dołączyć do  4 zdjęć lub 1 filmik (max 2 minuty). Zapraszamy do podzielenia się wrażeniami jak wyglądały początki wspólnego życia, jakim zwierzakiem okazał się psiak - nieufnym, a może jednak najwierniejszym przyjacielem?

Więcej…
 
"Witaj Bułat" koncert z okazji Św. Dnia Zwierząt
niedziela, 10 października 2010 22:44

Dnia 6 października odbył się koncert Duetu Małgorzaty Masalskiej i Romana Ziemlańskiego z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Trybunale Koronnym
Usłyszeliśmy recital balladowo-gitarowy poświęcony Bułatowi Okudżawie.
Było to rozpoczęcie kolejnego roku akcji edukacyjnej“Mądra Adopcja”
Po koncercie wszyscy wzieli udział w aukcji i loterii na cele edukacyjne i zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt po wypadkach.

 

Więcej…
 
Spotkajmy się - dzień otwarty 26.09.2010
niedziela, 26 września 2010 20:20

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 105

Dziś jest u nas...


129 psów
77 kotów
79 zwierząt egzotycznych