Lekcje w schronisku
środa, 28 listopada 2012 11:26

Na lekcjach przyrody w schronisku mieliśmy ostatnio przyjemność gościć uczniów z III LO w Lublinie. Licealiści przyjechali do nas 14 listopada i uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez zoologa Dariusza Ornala i terrarystę Bartka Gorzkowskiego. Poniżej można obejrzec zdjęcia z tej wizyty.

 
Wizyta w szkole
wtorek, 30 października 2012 13:21

23 października schronisko miało przyjemność gościć w szkole podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Nasz zoopsycholog Dariusz Ornal opowiadał o psach i kotach i o tym na jakie cierpienia narażają je ludzie, którzy je porzucają. Bartek Gorzkowski zaś opowiadał o zwierzętach egzotycznych, które niestety równiez padaja ofiara ludzkiej nieodpowiedzialności. Bardzo dziękujemy za gościnę i zapraszamy do oglądania zdjęć z tej wizyty.

 

 
POSIŁEK DLA SCHRONISKA
wtorek, 23 października 2012 13:55
Gorąco zapraszamy do udziału w akcji "Posiłek dla schroniska" organizowanej przez Pedigree i Whiskas.
Akcja ma na celu zebranie karmy dla psów i kotów przebywających w schroniskach
Jednym ze sposobów przekazania posiłków jest dołączenie do wydarzenia organizowanego na Facebooku (każda osoba, kóra do niego dołączy to jeden posiłek dla schroniska).
 
Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012
niedziela, 07 października 2012 12:35

Najsympatyczniejszy kundelek Lublina już wybrany. Zaszczytny tytuł otrzymał nasz były podopieczny -  Lucky. Pies o takim imieniu jest "skazany" na sukces i szczęście;)

Lubelskie Błonia zapełniły się w niedzielę gromadką piesków, które prezentowały swoje umiejętności i walory zewnętrzne w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Każda "rywalizacja" oceniana była przez jury, w którym zasiedli znani muzycy i aktorzy, a co najważniejsze wielcy miłośnicy zwierząt- Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski i Roch Siemianowski , którego w podjęciu decyzji o przyznaniu tytułu psiaka  roku,  wspierała żona;)  Był z nami także kabaret Smile, który próbował wydobyć od uczestników konkursu, jak najwięcej informacji o uczuciach łączących opiekunów i ich czworonożnych podopiecznych, a całość imprezy poprowadził dziennikarz Łukasz Borkowski.

Oprócz więzi jakie łączą właścicieli i ich psy, zbadaliśmy i oceniliśmy również fizyczne podobieństwo. Jurorzy próbowali także zmierzyć długość uszu kundelków, ale nie każdy piesek miał na to ochotę;) Za to bardzo chętnie obdarzały swoich opiekunów "buziakami" w konkursie na najczulszy pocałunek. Mogliśmy się też przekonać, że kundelki to bardzo uzdolnione zwierzaki, potrafią wykonywać różne polecenia, a nawet śpiewać;)  Właściciele piesków  chętnie opowiadali historie swoich podopiecznych, często bardzo smutne, ale co najważniejsze, ze szczęśliwym zakończeniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć najsympatyczniejszego kundelka roku 2011, czyli suczki Bezy.

Część inauguracyjną stanowił niezwykle efektowny pokaz tresury, w którym pieski  prezentowały swój spryt, zwinność i posłuszeństwo w wykonywaniu komend. Pochwaliliśmy się naszymi cudownymi kundelkami, które podobnie jak tegoroczny zwycięzca, czekają w schronisku na swoją szansę. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję, aby wyczulić  na los bezdomnych zwierząt i zachęcić do adopcji.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.  Dziękujemy  firmie  Modart Outdoor Sp. z o.o. za udostępnienie  telebimu.

Zdjęcia z wyborów na Fotoblogu. Kliknij na plakat.

 

Laki to najsympatyczniejszy kundelek 2012 w Lublinie (zobacz ZDJĘCIA)

W niedzielę w Lublinie wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Kundelek sympatyczny jest, bardziej niż inny pies (foto, audio)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012 (zdjęcia)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka Lublina 2012

Najsympatyczniejszym kundelkiem 2012 został Laki (ZDJĘCIA)

Wybory najsympatyczniejszego kundelka 2012

 
Akcja Aresztu Śledczego w naszym schronisku
piątek, 05 października 2012 19:10

Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, w którym oczy i serca całego świata skierowane są przede wszystkim w stronę zwierzaków. Mowa tu o Światowym Dniu Zwierząt, który został ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 roku i czyni tym samym październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Główną ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na prawa zwierząt i wpłynięcie na zmianę zachowania człowieka w stosunku do innych istot żywych. Bardzo dużo mówi się w tym dniu o gatunkach, którym zagraża wymarcie, o aktach przemocy wobec zwierząt i o organizacjach, które swoją działalnością starają się z tym walczyć. Wspomina się także o sytuacji przytulisk i schronisk, o dramatycznie rosnącej liczbie przebywających tam zwierząt, które każdego dnia głośno "proszą" o przygarnięcie i obdarzenie miłością. Człowiek często nie zdaje sobie sprawy jak wiele zyskuje obcując ze zwierzętami, jak dużo może się od nich nauczyć i jak bardzo wzbogaca to jego codzienność. Obserwacja zwierząt uspokoi "nerwusa", kot ogrzeje w chłodne dni, spacer z psem zaspokoi potrzeby aktywnych, a każde z nich rozśmieszy, poprawi nastrój, cierpliwie wysłucha i nigdy się nie poskarży. Z tej okazji do naszego schroniska zawitali osadzeni z Aresztu Śledczego w Lublinie, którzy przez dwa dni mieli okazję zapoznać się z codziennymi obowiązkami pracowników schroniska, aktywnie w nich uczestnicząc. Zajmowali się przede wszystkim naprawą ogrodzeń, sprzątaniem boksów, w których przebywają zwierzaki, a także wyprowadzaniem psiaków. Prace porządkowe wykonywali bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem. Wśród nich również jest wielu miłośników zwierząt i mimo że spędzili u nas tylko dwa dni, już zdążyli zaprzyjażnić się z naszymi podopiecznymi. Stanowi to doskonały dowód na to, iż schronisko skupia w sobie wiele emocji - tutaj nawet największym twardzielom miękną serca;)

 

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 77

Dziś jest u nas...


205 psów
107 kotów
63 zwierzęta egzotyczne