Zoomikołajki 2019
poniedziałek, 02 grudnia 2019 09:41

Byliście w tym roku grzeczni? Jeżeli tak, to przyjemnością informujemy, że Św. Mikołaj zapowiedział swoją wizytę w naszym schronisku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. Czekać na Państwa będą nasi podopieczni, oraz moc atrakcji.

Zapraszamy!

 
Czujemy tak samo - happening Schroniska - fotorelacja
niedziela, 01 grudnia 2019 23:44

Więcej zdjęć na FOTOBLOGU

 

Zapraszamy do relacji

 
Zapraszamy na happening Schroniska
wtorek, 26 listopada 2019 17:51

Wyobrażaliście sobie sytuację, kiedy trafiacie do rdzennego, pierwotnego plemienia? Jesteście sami, nie mówicie ich językiem, a dziwni tubylcy czegoś od was chcą. Czegoś oczekują. Staracie się odgadnąć. Czasem się udaje, czasem nie. Pojawia się złość, poirytowanie- to da się odczuć i zrozumieć w każdym narzeczu. Zastanawialiście się jak to jest być psem?


W imieniu naszych podopiecznych zapraszamy na niezwykłą wystawę i spotkanie. Opowiemy ich historie. Będą Państwo mieli okazję również spotkać kudłatych mieszkańców schroniska, oraz dowiedzieć się wszystkiego na temat mądrej adopcji.

30 listopada, godzina 12:00 Plac Litewski

Zapraszamy! 
ZWIERZOLUBLIN 2019
piątek, 15 listopada 2019 15:56

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Zwierzolublin 2019.

 

 

Oprócz naszych podopiecznych czekać na Państwa będzie moc atrakcji:

 • Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE – podczas Wydarzenia nastąpi prezentacja podopiecznych z interwencji Fundacji EX LEGE (psy, koty), zostaną udzielone porady dotyczące prawnej ochrony zwierząt, odbędzie się Wystawa Fotografii podopiecznych Fundacji EX LEGE pt. „METAMORFOZY”, ukazująca pozytywne zmiany ich życia. Podczas Wydarzenia zostaną zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej prace nadesłane w ramach Konkursu Plastycznego „ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ”, nastąpi również ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji będą mogły włączyć się w działania pro-zwierzęce podczas wszystkich wydarzeń prowadzonych przez Fundację EX LEGE.
 • Fundacja Epicrates – prezentacja wybranych podopiecznych – egzotycznych zwierząt z interwencji; porady prawne, hodowlane i weterynaryjne z zakresu problematyki dotyczącej zwierząt egzotycznych, promocja odpowiedzialnej terrarystyki
 • Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek – prezentacja podopiecznych, propagowanie wiedzy o fretkach, jako zwierzętach towarzyszących, zachęcanie do adopcji
 • Stowarzyszenie Pomocy Królikom – Króliczy Zakątek w Lublinie – prezentacja podopiecznych, edukacja z zakresu opieki nad zajęczakami w zakresie żywienia, opieki weterynaryjnej, profilaktyki i kastracji, oraz promocja adopcji
 • Schronisko dla Zwierząt w Lublinie – prezentacja podopiecznych szukających domów
 • Gabinet behawioralny przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie – zobrazowanie potrzeb psa zapewniających prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie ludzkim, prezentacja działalności gabinetu. Dodatkowo pokaz posłuszeństwa psów na poziomie Rally-O klasa 3 wykonany przez podopiecznych Gabinetu Behawioralnego (pokazy w godz. 12.00-13.00 oraz 16.30-17.30).
 • Frambos Club K-9 – pokaz szkolenia grupowego, pokaz pracy węchowej psa służbowego, pokaz pracy obrończej (13.00-14.00)
 • Konie, psy i my. Z&S Tkaczyk (14.30- 16.00) – pokaz „dzieci dla psa -psy dla dzieci”
  – jak prawidłowo witać się z psem
  – jakie sygnały wysyła nam pies, kiedy nie chce się z nami „bawić”
  – jak prawidłowo głaskać psa i w jaki sposób się z nim bawić
  – odpowiedzi na pytania dzieci
 • Tego dnia będą z nami również funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych przygotowanych przez:

 • Jump XL Lublin Park Trampolin
 • Rollub – lubelska szkółka rolkarska
 
Festiwal Fantastyki Falkon 2.0
piątek, 08 listopada 2019 08:53

Serdecznie zapraszamy.

Też tam będziemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 76

Dziś jest u nas...


200 psów
39 kotów
62 zwierząt egzotycznych