Ekopiknik 2021 -fotorelacja
sobota, 05 czerwca 2021 21:21

Więcej zdjęć na Fotoblogu

 
Ekopiknik 2021
środa, 02 czerwca 2021 15:37

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na Ekopiknik!

Wydarzenie odbędzie się 5 czerwca.

Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

Zapraszamy!

 
Funkcjonowanie schroniska w ramach obowiązujących obostrzeń
niedziela, 30 maja 2021 10:28

Informujemy, że 1 czerwca Schronisko będzie ponownie otwarte dla osób odwiedzających. Prosimy o przybycie w ograniczonej liczbie osób- maksymalnie 3 związanych z jedną adopcją. Wstęp na teren mają tylko osoby dorosłe.

Przed przyjazdem zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego i wytypowanie zwierząt z którymi zechcą Państwo się zapoznać.

Na terenie obowiązuje zasada dystansu 1,5 m i poruszanie się w maseczce ochronnej.

Po wejściu na teren schroniska, prosimy o zgłoszenie się do biura, gdzie uzyskają Państwo informację dotyczące zwierząt do adopcji.

Prosimy o przyjazd jedynie zdecydowane osoby, gdyż pomimo spadku zachorowań nadal istnieje ryzyko zakażenia.

 
Spacer na Starym Mieście
sobota, 29 maja 2021 09:49

Serdecznie zapraszamy do wspólnego spaceru z wolontariuszami i podopiecznymi lubelskiego schroniska. Można nas spotkać i porozmawiać na temat adopcji na deptaku i Starym Mieście od godziny 13.

 
4 kwietnia- Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych
poniedziałek, 29 marca 2021 10:41

 

4 kwietnia - Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych

Święto zostało ustanowione w 2010 roku w Holandii, gdzie sto tamtejszych organizacji prozwierzęcych zorganizowało konferencję, na której omawiano kwestię zwierząt pozostawianych bez opieki. Wtedy zrodziła się idea, aby jednego dnia w roku, zwrócić szczególną uwagę na problem narastającej bezdomności zwierząt.

Bezdomność nie zna granic. Dzieje się w większych i mniejszych miastach, wsiach. Wynika głównie z braku wiedzy przyszłych opiekunów, którzy niejednokrotnie pochopnie podejmują decyzję o adopcji/zakupie psa lub kota. Pomimo edukacji w tym zakresie, a także programów darmowej sterylizacji statystyki porażają. Każdego roku na ulice trafia kilkadziesiąt tysięcy zwierząt.

Powody z jakich trafiają na ulice są różne. Ocena w tym temacie nie ma sensu, gdyż dla osoby która porzuca swojego pupila, każdy powód będzie zasadny- stłuczony wazon, pogryzione kredki dziecka, brak ochoty na głaskanie, uciążliwość regularnych spacerów. Każdy. W oczach osoby która rozumie potrzeby swojego psa, rozumie jego autonomię nic nie usprawiedliwi takiego procederu. Rozwiązanie problemu jest proste - wzajemnie zrozumienie. Przed powiększeniem rodziny o słodką puchatą kulkę, dokładnie zmierzmy swoje siły na zamiary. Oceńmy czas jaki możemy poświęcić na opiekę nad kotem/psem, finanse i poczytajmy o zwyczajach wymarzonego gatunku, rasy. Widząc sąsiada, znajomego, obcą osobę bawiącą się ze swoim podopiecznym, często widzimy „wisienkę na torcie” relacji, którą trzeba sobie wypracować.

W tym roku Światowy Dzień Zwierząt zbiega się z Wielkanocą. Dla każdego te święta są wyjątkowe. To czas kiedy pochylamy się nad tym jacy jesteśmy dla bliźnich. Wspomnijmy również tego dnia zwierzęta, które szczególnie potrzebują opieki człowieka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80

Dziś jest u nas...


199 psów
79 kotów
50 zwierząt egzotycznych