Dzień Bezdomnego Zwierzaka w SP nr 28
piątek, 05 listopada 2010 22:00

Chcemy podzielić się informacją o wspaniałej aktywności Koło Przyjaciół Schroniska przy Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie.
5 listopada członkowie koła zorganizowali w swojej szkole dzień wrażliwości na los tych, którzy nie mogą poskarżyć się na swój „psi żywot”.
Dzień Bezdomnego Zwierzaka był bardzo bogaty w różne wydarzenia.
Uczestnicy wspólnej zabawy mogli przyłączyć się do psiej lub kociej rodziny malując wąsy i noski na buziach lub zakładając wykonane przez członków koła maseczki. Wszystkie członkinie koła miały tego dnia stosowne przebrania.
Korytarz szkolny zamieniony został w galerie psich i kocich portretów, które wzięły udział w konkursie plastycznym „ Proszę państwa- oto pies ( kot)”. Równocześnie dzieci pisały na kartonowych kostkach życzenia dla mieszkańców schroniska. Zawisły one na sznureczkach , a docelowo znajdą swój kącik w schronisku.

Bardzo miłym okazał się konkurs piosenki dla uczniów klas I-III „ Zaśpiewam ci o zwierzaczku”. Dowiedzieliśmy się „ jak rozmawiać trzeba z psem”, o tym, że pies może być bury, albo mieć szczęście i znaleźć dom. Wszystko w piosenkach. Dzieci były wspaniałe, otrzymały nagrody, a oglądającym dostarczyły wiele radości.
Ostatnim, ale bardzo mocnym akcentem tego dnia było spotkanie z Panem Darkiem Ornalem pracownikiem schroniska, który odwiedził uczniów ze swym półtorarocznym przyjacielem- owczarkiem niemieckim Pako. Pan Darek - psycholog i trener zwierzęcy opowiedział „ Jak zrozumieć psa”. Była to wspaniała lekcja odpowiedzialności za zwierzęta. Oczywiście Pako, pracujący na co dzień z dziećmi niepełnosprawnymi doskonale radził sobie z dziecięcą ( także dorosłą) czułością. Każdy znalazł na nim kawałek miejsca do głaskania.

Dzień Bezdomnego Zwierzaka był w Szkole Podstawowej nr 28 niezwykle udany. Dzieci pokazały ,że mają wielkie serca i obdarowały schronisko mnóstwem darów. Przyniosły karmę dla psów i kotów, makarony, smycze i obróżki, a dla szpitala- zużyte kołdry, koce i narzuty. Każdy ofiarodawca otrzymał drobny upominek.
Mamy nadzieję, że kolejne akcje na rzecz schroniska będą równie udane.
Wszystkim dzieciom i organizatorom serdecznie dziękujemy.

 

 

Dziś jest u nas...


129 psów
77 kotów
79 zwierząt egzotycznych