Znalazły dom - psy
AZDA

Rasa: mieszaniec

Płeć: suczka

Wiek:  3 lata

Wielkość: średnia

AZDA
Suka, średnio-duża, 3 lata.
Przemiła, przecudowna, wesoła i radosna sunia. Bardzo grzeczna.
Azda trafiła do schroniska po wypadku komunikacyjnym – wpadła pod pług śnieżny. W wyniku tego doznała złamania kości nadgarstka oraz prawie 75% skóry z lewej przedniej łapy zostało zdarte. Wyglądało to strasznie – łapa jak u słonia, cała we krwi z wiszącymi kawałkami skóry.
Odnalazł się właściciel, został poinformowany jakie leczenie musi zapewnić suni i odebrał psa. Ta historia jednak tutaj się nie kończy. Tydzień później do schroniska zadzwonili zaniepokojeni stanem zdrowia psa. Pracownik schroniska wraz z weterynarzem pojechali to sprawdzić. Okazało się że pies nie został zabrany do weterynarza, a właściciel chciał go wyleczyć sam woda utlenioną. W ranę wdało się zakażenie a pies wymagał natychmiastowej pomocy – została podjęte decyzja o odebrania psa i zabraniu do schroniska.
W skutek zaniedbania i dużego ubytku skóry rana ta bardzo długo się goi. Obecnie sunia już nie dostaje leków, ale nadal jest widoczny ubytek tkanki, który powoli będzie zarastać (ja na skale obrażeń jakie odniosła wygląda to świetnie). Ważne jest by ową ranę utrzymywać w czystości. Z powodu przebytego złamania, przednia lewa łapa nigdy nie będzie w pełni sprawna – sunia zawsze będzie kuleć.
Może iść już do adopcji - szuka odpowiedzialnego i kochającego domu – po tym co przeżyła, naprawdę na taki zasługuje!
Jest też możliwość wzięcie suni na Dom Tymczasowy do czasu pełnego wygojenia rany – ważne by zapewnić czyste i suche warunki i przemywać ranę gdy ulegnie zabrudzeniu.
Więcej informacji udziela biuro i weterynarz w schronisku.

Dziś jest u nas...


205 psów
39 kotów
58 zwierząt egzotycznych