Znalazły dom - psy
HASPAR

HASPAR, boks 0
Pies, średnio-mały, mix terriera, ur. ok 2011 r.
Pod koniec września dostaliśmy zgłoszenie, o ledwo żywym psie. Leżał na pasie zieleni. Był to deszczowy dzień, pies był lodowato zimny. Musiał ulec wypadkowi – jego tylna lewa łapa była mocno pokiereszowana i miał rany na głowie. To był właśnie Haspar. Hipotermia, stan bardzo zły a rokowanie ostrożne. Udało się ustabilizować jego stan i przeprowadzić niezbędną operacje w celu uratowania łapy - gwoździowanie trzonu lewej kości udowej oraz resekcja głowy kości udowej lewej. Po tym zabiegu piesek musiał dłuższy czas spędzić w klatce, aby kości mogły się dobrze zrosnąć. Niestety, z racji tego że złamanie było stare łapa nie chciała się zrastać i trwało to bardzo długo. Dopiero niedawno kość była mocna na tyle by wyciągnąć gwoździa.
Haspar to szalenie energiczny pies. Psie ADHD. Trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, uwielbia biegać, skakać i szczekać. Jest bardzo radosny i przyjacielski. Strzyżenie znosi dzielnie, tylko trochę się wierci. Problem pojawia się przy głowie, przy której nie chce pozwalać na manipulacje jak strzyżenie, czesanie. W stosunku do psów jest przyjacielski, ale czasem za bardzo natarczywy. Nie każdy pies będzie to tolerował.
Haspar dopiero ponownie przyzwyczaja się do używania swojej lewej tylnej łapy. Przez ostatnie kilka miesięcy była ona odciążana, stąd widoczny jest zanik mięśni. Najlepiej, gdyby nowy właściciel uczęszczał z nim na rehabilitacje, bo odbudować mięśnie i zwiększyć zakres ruchów łapy.
Haspar potrzebuje odpowiedzialnego opiekuna, który będzie musiał poradzić sobie z jego ogromnymi pokładami energii (co może być uciążliwe) i zająć się jego rehabilitacją (akceptując fakt, że już nigdy nie wrócić do 100% sprawności).
W schronisku od 20.09.2014 r. z al. Spółdzielczości Pracy.

Więcej zdjęć tutaj

dodano 29.03.2015

Dziś jest u nas...


211 psów
35 kotów
58 zwierząt egzotycznych