Znalazły dom - psy
ESTERON

ESTERON, boks 28
Pies, duży, ur. ok 2009 r.
Esteron to pies który ma za sobą ciężką przeszłość. Trafił do schroniska z interwencji. Jego właściciel się nad nim znęcał, bił go. W momencie przybycia był strasznie wylękniony, bał się ludzi, każdy szybszy ruch ręką powodował że sparaliżowany strachem przylegał do podłogi. W dodatku jego sytuacja prawna bardzo długo była niewyjaśniona, co przez długi okres czasu blokowało jego adopcje. Dzięki staraniom pracowników schroniska po 4 latach Esteron w końcu może szukać Nowego Domu.
W schronisku Esteronon przeszedł dużą przemianę. Cieszy się na widok wolontariuszy, z radością wychodzi na spacery. Jego strach przed ludźmi znacznie się zmniejszył. Domaga się kontaktu i pieszczot od osób którym zaufał, zna i wie że nie zrobią mu krzywdy. W stosunku do obcych ludzi jest nieufny. Boi się zwłaszcza starszych, o mocnej budowie mężczyzn. Gdy takie osoby widzi schodzi im z drogi i stara się unikać.
Dnia 25 października 2014 roku Esteron wziął udział w I Lubelskim Dogtrekkingu „Łapa na szlaku”. Poradził sobie znakomicie. Dystans 15 km pokonał bez najmniejszych trudności, tak naprawdę to nawet się zbytnio nie zmęczył  Dobrze dogaduje się z innymi psami. Nie ma w sobie agresji. Było to dla niego duże wyzwanie opuścić schronisko – miejsce które dobrze zna i w którym czuje się bezpiecznie. Znalazł się w nieznanym sobie miejscu, gdzie było dużo obcych osób i psów. Poradził sobie z tym całkiem dobrze i była to dla niego świetna socjalizacja. Na trasie i podczas trwania imprezy spotkał się z życzliwością i sympatią od innych uczestników. Jednym przypominał troszkę charta, innym rodezjana, ale każdy był zauroczony jego dostojnym wyglądem i tym jak dzielnie radzi sobie ze swoimi lękami.
Esteron jest młodym, aktywnym psem o cudownym charakterze. Potrzebuje cierpliwego, łagodnego opiekuna, któremu będzie mógł zaufać. Doskonale czuje się w towarzystwie innych psów, których obecność zawsze go wspierała w socjalizacji, dlatego na pewno dobrze będzie się czuł w domu z innym psem. Świetnie też chodzi na smyczy razem z drugim psem, bo trzyma się zaraz obok.
Szukamy dla Esterona najlepszego Domu – po tym co przeszedł w pełni na taki zasługuje.
Nie możesz adoptować – UDOSTĘPNIJ !!!

W schronisku od 16.06.2010 r.

* Wrócił z adopcji 27.5.2015

Album Esterona kliknij tutaj

Dziś jest u nas...


211 psów
35 kotów
58 zwierząt egzotycznych