Newsy


Giełda terrarystyczna Uniwersytetu Przyrodniczego

W sobotę, 30 października 2010r., w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, odbędzie się giełda terrarystyczna. Swój udział zapowiedziało wielu znanych hodowców i producentów terrariów oraz osprzętu. To doskonała okazja by zobaczyć ciekawe gatunki zwierząt, porozmawiać z fachowcami, wymienić doświadczenia, a także zakupić wymarzone zwierze mając pewność, że pochodzi ono z pewnego i legalnego źródła.
Organizatorami giełdy są wolontariusze związani z naszym schroniskiem, a cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla zwierząt przebywających w naszym Egzotarium.
Serdecznie zapraszamy!

 
Pupil po przejściach - konkurs Animalpedii

Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl zorganizował konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe".
Każdy kto zaadoptowali czworonoga ze schroniska, może opisać jego historię. (max 1 strona A4) oraz dołączyć do  4 zdjęć lub 1 filmik (max 2 minuty). Zapraszamy do podzielenia się wrażeniami jak wyglądały początki wspólnego życia, jakim zwierzakiem okazał się psiak - nieufnym, a może jednak najwierniejszym przyjacielem?

Więcej…
 
"Witaj Bułat" koncert z okazji Św. Dnia Zwierząt

Dnia 6 października odbył się koncert Duetu Małgorzaty Masalskiej i Romana Ziemlańskiego z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Trybunale Koronnym
Usłyszeliśmy recital balladowo-gitarowy poświęcony Bułatowi Okudżawie.
Było to rozpoczęcie kolejnego roku akcji edukacyjnej“Mądra Adopcja”
Po koncercie wszyscy wzieli udział w aukcji i loterii na cele edukacyjne i zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt po wypadkach.

 

Więcej…
 
Spotkajmy się - dzień otwarty 26.09.2010

 

 

Więcej…
 
Odwiedziny Koła Przyjaciół ze SP nr 28

Już od początku września Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie rozpoczęło kolejny rok swej działalności. Z nowym logo, plakietkami koła i planem pracy o tym jak najlepiej pomóc zwierzakom.
W dniu 24 września grupa dziewczynek wraz z opiekunką odwiedziły nasze schronisko. Dyrektor schroniska otrzymała honorową plakietkę, program zajęć koła, a zwierzaki prezenty w postaci karmy. Dzieci odwiedziły koci boks, którym opiekują się od zeszłego roku, były u psiaków, które za wszelką cenę chciały się do nich przytulać oraz egzotarium z egzotycznymi zwierzątkami.
To było bardzo miłe spotkanie; a dzieci z koła obiecały, że będą w stałym kontakcie ze schroniskiem i oferowały stałą pomoc dla naszych bezdomnych zwierząt. Dziękujemy i trzymamy kciuki za Waszą wspaniałą aktywność.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 70 z 72

Dziś jest u nas...


201 psów
66 kotów
61 zwierząt egzotycznych