„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” – gdybyśmy wzięli sobie do serca słowa Antoniego de Saint-Exupery, schroniska i fundacje nie były by potrzebne a miliony bezdomnych zwierzaków nie przechodziłaby codziennej gehenny – głodu ,pragnienia, braku schronienia i agresji człowieka bo miałyby kochającą rodzinę , dom i pełną miskę
My jako schronisko niemal na każdym kroku spotykamy się z bezdomnością i staramy się ze wszystkich sił z nią walczyć pomagając naszym podopiecznym , opiekując się nimi i szukając im odpowiedzialnego dobrego domu .
Dzień Zwierząt Bezdomnych to dobra okazja aby zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierząt i zastanowić się, jak każdy z nas może się włączyć w skuteczną poprawę ich sytuacji.
Jak możemy to zrobić? Jak pomagać bezdomnym zwierzakom ?
Adoptuj, ale rób to z głową . Zaangażuj się w pomoc schronisku ; pomagaj znaleźć dom, przekazuj darowizny, dbaj o własne zwierzęta, nie bądź obojętny. Niewiele… a jednak bardzo dużo
. Spraw, aby bezdomne zwierzęta miały swoje święto przez cały rok.
|
|
25 października-Dzień Kundelka! |
Z okazji dnia kundelka życzymy wszystkim czworonożnym przyjaciołom niezliczonych okazji do merdania ogonkiem, rąk do głaskania oraz pełnych miłości domów. Niech się spełnią wszystkie psie marzenia! |
Dzień Otwarty „Egzotyczna Jesień”. |
W ostatnią niedzielę, 9 października, odbył się Dzień Otwarty pod hasłem "Egzotyczna Jesień". Hasło nieprzypadkowe, bowiem od 2008 roku w naszym schronisku funkcjonuje jego specjalny dział - Lubelskie Egzotarium. Jest to pierwsze w Polsce schronisko dla zwierząt egzotycznych, placówka pomagająca zwierzętom zaniedbanym, porzuconym, chorym etc.
Celem niedzielnej imprezy była promocja odpowiedzialnej terrarystyki, właściwych postaw wobec zwierząt i mądrej adopcji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zwiedzającym, którzy tłumnie odwiedzili nasze schronisko tego dnia. Szczególne wyrazy wdzięczności chcemy złożyć prelegentom i hodowcom, którzy zechcieli podzielić się swoją wiedzą i pasją. Mamy nadzieję, że skutkować to będzie wzrostem empatii i zrozumienia potrzeb zwierząt, a w przyszłości ograniczy ilość porzuceń. |
|
Dzień Otwarty "Egzotyczna jesień" |
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty "Egzotyczna jesień"
, który odbędzie się 9 października 2016





Więcej zdjęć na fotoblogu
W programie:
1. "Wpływ warunków środowiskowych na zdrowie i kondycję gadów oraz efekty leczenia" - dr Aleksandra Maluta, Przychodnia Weterynaryjna OAZA.
2. Spotkanie z sową płomykówką Dodo i jej właścicielką, panią Dorotą Otrębowską-Jaszczuk. Albin i Dodo.
3. Projekcja filmu z wyprawy herpetologicznej na Madagaskar oraz spotkanie z autorem - biologiem i podróżnikiem, Łukaszem Sułowskim. Zoo w Zamościu.
4. "Zagrożenia epidemiologiczne w kontaktach ze zwierzętami egzotycznymi" - dr Paweł Różański, Przychodnia Weterynaryjna REX.
5. "Fakty i mity o modliszkach, w tym o modliszce zwyczajnej w Polsce" - mgr inż. Damian Zieliński, Katedra Hodowli Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, UP w Lublinie.
Atrakcje: Wystawa zwierząt egzotycznych i spotkania z hodowcami.
Patronat: Zeszyty Terrarystyczne. |
Master Chefs 4 Dogs - fotorelacja |






Więcej zdjęć na fotoblogu |
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>
|
Strona 69 z 113 |