Newsy


Kolejna wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie

Więcej zdjęć na fotoblogu (kliknij na zdjęcie)

 
S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk

"S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk".

Źródło finansowania: Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej.

Priorytet 3. Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych.

Nazwa beneficjenta: Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwów

Partnerzy projektu: Lwów, Lublin, Łuck, Iwano-Frankiwsk

 

Okres realizacji:

1.09.2012 – 31.08.2014

 

Całkowita wartość projektu: 298 446,54 EUR  ( 1 268 397,80 PLN)

Wartość dofinansowania: 268 601, 89 EUR ( 1 141 558,04 PLN)

Cele projektu:

1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.

  1. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  3. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  4. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu sprzyjają podniesieniu kwalifikacji specjalistów z danej dziedziny, stwarzają możliwość wykorzystania w praktycy nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, motywują do wykorzystywania ich na co dzień w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracy. Równocześnie przebiegać będzie nawiązanie i rozwinięcie współpracy między pracownikami instytucji specjalizowanych i organami władzy samorządowej. Mieszkańcy i goście miast partnerskich będą mieli dostęp do wiarygodnej informacji na temat postępowania ze zwierzętami, nowoczesnych metod regulacji ich liczebności, będą mogli sami wpływać i dołączać się do tego procesu. W rezultacie realizacji projektu poziom bezpieczeństwa mieszkańców i gości miast, a także poziom jakości ich życia systematycznie będzie się podnosił.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miast partnerskich oraz poprawę sytuacji ekologicznej w miastach. Poprawa stanu środowiska prowadzi do poprawy jakości życia ludności, zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej terytorium. Działania w ramach projektu sprzyjają upowszechnieniu doświadczenia europejskiego w dziedzinie regulowania liczebności bezdomnych zwierząt w miastach oraz harmonijnemu rozwojowi społeczno – ekonomicznemu miast.

 
Wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie

Wczoraj odbyła się premiera nowego spektaklu w Teatrze im. H.Ch. Andersena "Tymoteusz i psiuńcio", a już dzisiaj mieliśmy wielką radość aby na scenie zaprezentować nasze schroniskowe pieski i kotki najmłodszej widowni z Lublina. Dziękujemy dyrekcji i aktorom teatru za umożliwienie nam dołączenia się do przekazu o miłości do zwierząt, a taki między innymi niesie ten spektakl.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie.

 
Karma dla schroniska

Dzięki uprzejmości sklepu ZOOCENTRUM  wszyscy, którzy pojawili się na festynie: "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" na Placu Litewskim w czerwcu tego roku mogli zakupić dla zwierząt ze schroniska karmę, którą potem sklep przetransportował do schroniska. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu jak i wszystkim, którzy wsparli nas na festynie.

http://www.mmlublin.pl/ 

http://www.kurierlubelski.pl/

 
EKOPIKNIK 2012

24 czerwca (niedziela) będziemy na ekopikniku organizowanym przez Urząd Miasta Lublin. Oprócz adopcji zwierząt ze schroniska organizujemy konkurs dla dzieci z ciekawymi nagrodami.

 Uploaded with ImageShack.us

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 76

Dziś jest u nas...


201 psów
39 kotów
61 zwierząt egzotycznych