Konkurs "DOBRA ADOPCJA"
wtorek, 06 września 2011 10:05

 

Zapraszamy do udziału w akcji-konkursie DOBRA ADOPCJA organizowanym przez redakcję miesięcznika Cztery Łapy i firmę Aquael właściciela sieci sklepów Aquael ZOO.
Jeśli jesteś posiadaczem psa lub kota, który trafił do Ciebie ze schroniska dla zwierząt, z przytuliska, bądź znalazłeś Go zaniedbanego w lesie – możesz stać się bohaterem, jednej ze stron naszego kalendarza na 2012r. – DOBRA ADOPCJA.

 

Więcej…
 
Eko- Piknik Rodzinny
niedziela, 19 czerwca 2011 16:47

Jak co roku uczestniczyliśmy w Eko-Pikniku Rodzinnym nad  Zalewem Zemborzyckim zorganizowanym przez  Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Lublinie. Mimo niezbyt sprzyjającej deszczowej pogody nie zabrakło jak co roku uczestników wiosennego ,  a praktycznie już letniego spotkania.

Swobodna atmosfera pikniku udzieliła się i młodym i starszym. Szybko upływał czas przy  występach tanecznych, muzycznych i sportowych,  a chłód nie był straszny bo zapewniono nam wiele ruchu  w różnorodnych konkursach  i  ciepły posiłek.

My jako schronisko  zachęcaliśmy do mądrej adopcji naszych podopiecznych i przy stoisku i na estradzie.    Psów mamy znacząco ponad 300 a kotów ponad sto, więc każdy kto nas odwiedzi  z pewnością   odnajdzie swojego ulubieńca. Serdecznie zapraszamy do adopcji.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie

 
Marsz psów
sobota, 18 czerwca 2011 13:00

Edukacja prozwierzęca jest bardzo ważnym elementem działalności schroniska. Zdajemy sobie sprawę z jej bardzo ważnej roli w perspektywie czasu. Dlatego propozycja marszu zwierząt w centrum Lublina zaproponowana przez redaktora Kuriera Lubelskiego Artura Borkowskiego została przez nas przyjęta z radością i uznaniem. 
Długo nie musieliśmy czekać i w ostatnią sobotę udało się go nam zrealizować. Pomoc przyszła z wielu miejsc. MPK użyczyło autobus do przewozu  zwierząt,  Kurier LubelskiTelewizja Lublin oraz  ITVL zapewnili informacje w mediach, a w samym przemarszu uczestniczył radny Lublina Zbigniew Ławniczak , wolontariusze, pracownicy i przyjaciele schroniska. Wszystkim serdecznie dziękujemy za tak wielkie serce i promocję mądrej adopcji naszych zwierząt.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie.

 
Przyjęcia psów
poniedziałek, 06 czerwca 2011 13:37

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie nie przyjmowane są psy doprowadzane przez osoby prywatne. Wszelkie przypadki bezdomnych psów na terenie Lublina prosimy zgłaszać do Straży Miejskiej pod nr 986 lub lub w godz. pracy do biura schroniska pod nr 81 466 26 42.

 
Dzień Otwarty „Spotkajmy się w schronisku” - 29 maja 2011
niedziela, 22 maja 2011 20:21

Aż trudno uwierzyć, że to już 20 dzień otwarty w schronisku. Pierwszy zorganizowaliśmy nie tak dawno bo w lipcu 2008 roku. Od tego czasu coraz więcej osób jest z nami i angażuję się w działania na rzecz zwierząt. Dziękujemy wszystkim , którzy wnoszą w te wspólne dni ciepłą atmosferę, wiele swoich pomysłów i dzięki temu zmieniamy postawy i poglądy ludzi wobec zwierząt.
Po porannym chłodzie i deszczu ok godz 12:00 pojawiło się słońce i wszyscy mogliśmy się cieszyć ze wspólnego spotkania.
Program dnia otwartego przygotowaliśmy z Wydziałem Ochrony Środowiska UM w Lublinie . 
Zaczęliśmy tradycyjnie od wykładów. Dr n. wet. Jacek Andrychiewicz z wielką umiejętnością opowiadał o kleszczach, które stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt oraz o niebezpiecznych chorobach odkleszczowych.
Pan Doktor pokazał jak wiele serca ma dla zwierząt i jak wspaniale realizuje się w swoim zawodzie.
Odwiedziła nas, aż z Krakowa wielka miłośniczka zwierząt Zofia Florek-Paszkowska pomysłodawczyni programu "Adwokaci zwierząt". Przedstawiła program i pokazała jak wiele można zrobić wspólnymi siłami dla dobra psów , kotów i innych często nieludzko traktowanych zwierząt .
Zbliżają się wakacje i wykład Bartka Gorzkowskiego "Oko w oko ze żmiją" przybliżył wszystkim jak należy rozsądnie zachowywać się w lesie aby nie narazić się na niezbyt miły kontakt ze żmiją w lesie.
Porad zoopsychologicznych wielu zainteresowanym udzielał Darek Ornal.
Odbyły się pokazy Akademii Karate Tradycyjnego, występ dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego "Ciuchcia" przy Domu Kultury Kolejarz w Lublinie, warsztaty rysowania masek psów i kotów wraz z inscenizacją teatralną w wykonaniu Kreatywnej Edukacji Ekologicznej Chlorofil oraz warsztaty żonglowania Fundacji sztukmistrze, a prowadząca pani Rysia Todys stworzyła niepowtarzalną atmosferę.
Dziękujemy wszystkim serdecznie za udział .
Na koniec bardzo ciesząca nas informacja: dwa koty i osiem psów zostało zaadoptowanych. Dziękujemy

 

Fotoblog z dnia otwartego - kliknij na zdjęcie

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 97 z 105

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych