Wystawa na Placu Litewskim
poniedziałek, 20 września 2010 00:00

W centrum Lublina na Placu Litewskim 15 września pojawiła się wystawa fotografii prezentująca zwierzęta z lubelskiego schroniska. Głównymi celami wystawy jest zwrócenie uwagi Lublinian na zwierzęta przebywające w schronisku, a także zaproszenie na dzień otwarty, który odbędzie się 26 września pod hasłem: "Spotkajmy się". Fotografie na wystawie przedstawiają koty, psy i zwierzęta egzotyczne przebywające w schronisku. Wystawę zorganizował nasz pracownik Marcin Gileta, a autorami zdjęć są: Jacek Babicz związany z Kurierem Lubelskim oraz kierujący egzotarium w schronisku Bartek Gorzkowski.

 

Więcej…
 
Posiłek dla schroniska - akcja
niedziela, 19 września 2010 00:00

Do każdego promocyjnego produktu Pedigree i Whiskas dołączana jest karta z posiłkiem dla wybranego schroniska.

Zapraszamy do pomocy naszym bezdomnym lubelskim zwierzakom.

Aby przekazać posiłek należy wejść na stronę http://www.posilekdlaschroniska.pl/#/strona-glowna, wybrać Lublin i wpisać kod z karty.

 

 

Więcej…
 
ZOONATURA - konkurs schronisk
niedziela, 08 sierpnia 2010 23:00

Zapraszamy do czynnego udziału w konkursie schronisk zorganizowanym przez sieć skleów zoologicznych ZOONATURA. Wystarczy wejść na stronę http://www.zoonatura.pl/atrakcje/konkursschroniska/lubelskie wpisać swój adres email, zaznaczyć nasze schronisko ul. Metalurgiczna 5 i oddać głos.
Ufundowana nagroda to karma dla schroniska, a dla głosującego 20% rabatu w sklepie ZOONATURA. Głosowanie trwa do 1.10.2010 r.
Nasze zwierzaki czekają na twoją pomoc.


 
Domy tymczasowe
środa, 07 lipca 2010 23:00

czenięta i kocięta, które trafiają do schroniska wymagają wyjątkowej opieki. Maluchy potrzebują więcej uwagi, ciepła i częstszego niż dorosłe zwierzęta karmienia. W warunkach schroniska, gdzie obecnie przebywa ponad 300 psów i blisko 200 kotów bardzo trudno zapewnić optymalne warunki dla małych kociąt i szczeniąt. Szukamy zatem i zapraszamy do współpracy osoby z Lublina, które mają możliwość i chciałyby pomóc w wychowywaniu naszych najmniejszych podopiecznych zabierając je do domu na okres 2-3 tygodni. Po tym najtrudniejszym okresie maluchy wracałyby do schroniska, gdzie szukalibyśmy im domu. W czasie, w którym psy i koty przebywałyby w domach tymczasowych schronisko zapewniałoby pomoc i opiekę weterynaryjną.

Wszystkich zainteresowanym prosimy o kontakt pod nr telefonu: 81 466 26 42 lub drogą elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Więcej…
 
Odszedł Tadeusz Szymański
sobota, 03 lipca 2010 23:00

Z wielkim smutkiem informujemy, że 04-07-2010 r.  odszedł nagle nasz przyjaciel  i były pracownik Tadeusz Szymański.
Serdeczne wyrazy współczucia rodzinie i wszystkim bliskim składają pracownicy i dyrekcja schroniska.

Msza święta żałobna  odprawiona zostanie w kaplicy cmentarnej przy Drodze Męczenników Majdanka w dniu 9 lipca 2010r.o godzinie 13.00.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 następna > ostatnia >>

Strona 96 z 97

Dziś jest u nas...


162 psów
59 kotów
88 zwierząt egzotycznych