Dzień Otwarty „Przygarnij mnie” - 27 marca 2011
wtorek, 22 marca 2011 07:49

Nadeszła wiosna i wiele osób aktywnie włączyło się do aktywnych działań na rzecz zwierząt.
Wszyscy czuliśmy, że Dzień Otwarty był nam bardzo potrzebny, żeby móc się spotkać i wspólnie zwrócić uwagę na potrzebę adopcji schroniskowych zwierzaków. Dzięki dotychczasowym spotkaniom uformowała się swoista społeczność ludzi wrażliwych, chętnych poświęcać swój wolny czas na rzecz istot zależnych od człowieka. Wiosnę rozpoczynamy od wyjątkowo dużej liczby zwierząt do adopcji: 340 psów, 120 kotów i 99 zwierząt egzotycznych !!! Potrzebujemy nowych pomysłów, otwartych głów i skutecznych akcji.

Dużo więcej informacji i zdjęć na fotoblogu. Kliknij na plakat.

 

Więcej…
 
„Podaj łapkę” akcja Zespołu Szkół w Niemcach
środa, 16 marca 2011 10:28

11 marca mieliśmy w schronisku wizytę uczniów Zespołu Szkół w Niemcach, którzy przez ponad miesiąc od 1 lutego zbierali w swojej szkole dary dla psów i kotów z naszego schroniska.
Wspaniała akcja młodych ludzi pod hasłem „Podaj łapkę” przyniosła konkretną pomoc dla naszych zwierzaków, a także nieocenione korzyści wychowawcze, uwrażliwiające młode pokolenie na los zwierząt. Do schroniska trafiła duża ilość karmy, koców i ręczników, które posłużą za posłania dla chorych psów i kotów.
Dziękujemy wszystkim uczniom w nią zaangażowanym, a szczególnie nauczycielce Agnieszce Boguta współopiekunce akcji, która świetnie koordynowała całość.
Łapkom piesków i kotków jest cieplej od Waszego działania . Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce.

Zobacz artykuł w Kurierze Lubelskim

Więcej…
 
Koncert "SOS dla zwierzaków" po raz drugi!
środa, 23 lutego 2011 14:44

Zespół Panta Koina i Dom Kultury LSM zapraszają do udziału w akcji „S.O.S. dla zwierzaków” Pomagamy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie na ul. Metalurgicznej 5

termin:28 lutego, godz. 17.00 – 20.00

miejsce: Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a

wstęp wolny

Program:

17.00 – przywitanie zwierzaków do adopcji, pokaz zdjęć Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, licytacja i konkurs

18.00 – koncert zespołu Nadir

19.00 – koncert zespołu DSB

20.00 – zakończenie

W czasie imprezy odbędzie się akcja adopcyjna. Zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Patronat medialny: ITVL, Radio Centrum, A4

 
SOS dla zwierzaków - po koncercie
poniedziałek, 21 lutego 2011 10:27

Wciąż jesteśmy pod wrażeniem koncertu "SOS dla zwierzaków". Koncert odbył się 17 lutego w Światowy Dzień Kota. Zagrali: Strefa Pracy Żurawia, Introfobia i Panta Koina. Było dużo dobrej muzyki i wspaniała atmosfera. Miło nam było przekonać się, że miłośnicy rocka są także miłośnikami zwierząt. Z koncertu oprócz miłych wrażeń przywieźliśmy do schroniska również dary i datki zebrane przez uczestników imprezy. Dziękujemy i wespół z organizatorami zapraszamy na kolejny koncert 28 lutego w Domu Kultury LSM.

 
Marzec - Ogólnoposki Miesiąc Sterylizacji Zwierząt
piątek, 11 lutego 2011 12:04

Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka organizuje jak co roku akcję: „Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt”. Takim miesiącem, tak jak w poprzednim roku będzie marzec. Na stronie internetowej stowarzyszenia: www.arka.strefa.pl znaleźć można szczegóły akcji, a takżę publikowany jest spis klinik biorących w niej udział. Zachęcamy wszystkich, którym naprawdę zależy na losie zwierząt, żeby korzystali z tejże akcji a także informowali o niej. Pamiętajmy, że sterylizacja zwierząt to najskuteczniejszy i najbardziej humanitarny sposób na przeciwdziałanie bezdomności psów i kotów.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 93 z 100

Dziś jest u nas...


162 psów
126 kotów
92 zwierząt egzotycznych