Dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.
niedziela, 23 września 2012 20:53

Początek października jest szczególnym czasem, ponieważ w tym właśnie miesiącu został ustanowiony Światowy Dzień Zwierząt. Stanowi to doskonałą okazję, aby pochylić się nad losem istot, które cierpią z powodu ludzkiej bezduszności. Dlatego też, kolejny  raz "otworzyliśmy" się na ludzi dobrej woli, którzy odnajdują radość i szczęście z obcowania ze zwierzakami. Wychodzimy z założenia, że schronisko powinno stanowić tylko krótki "przystanek" na drodze do szczęścia, które zwierzak może osiągnąć jedynie w cieplutkim domu, otoczony opieką i miłością swojego opiekuna.  Naszą nadrzędną ideą jest znalezienie czworonogom opiekuna i przyjaciela na całe życie. Na szczęście i tym razem chętnych nie brakowało i pożegnaliśmy się z siedemnastoma czworonożnymi podopiecznymi. Wbrew pozorom, takie "rozstania" sprawiają nam ogromną radość, ponieważ wiemy, że przekazujemy naszych milusińskich ludziom o wielkich sercach, którzy stworzą zwierzakom godne warunki i obdarzą je uczuciem.  Do dyspozycji odwiedzających cały czas byli nasi wolontariusze i pracownicy, którzy bardzo chętnie udzielali wszelkich informacji i wskazówek dotyczących adopcji i opieki nad przygarniętym zwierzakiem.

Pod nasze "otwarte drzwi" zajechał także autokar pełen dzieci, które również chciały nas wesprzeć swoją świadomością i bardzo dojrzałym podejściem do kwestii humanitaryzmu i wrażliwości na krzywdę wyrządzaną stworzeniom. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół w Przybysławicach - młodzi, ale bardzo aktywni, działacze Klubu Miłośników Zwierząt. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym przy pomocy farb i pędzli starały się jak najlepiej zaprezentować posiadane przez siebie lub wymarzone zwierzątka. Niektórzy używali do tego nawet własnych palców;) Zabawa była przednia! Wszystkie prace  tworzone były z wielką pasją i szacunkiem dla prezentowanych na nich ulubieńców. Nad jak najlepszym wykonaniem przez dzieci ich malarskich „arcydzieł”, czuwała artystka i malarka Pani Krystyna Rudzka-Przychoda, która później jako przewodnicząca jury wyłoniła swoim fachowym okiem same „perełki”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Naszą szczególną uwagę zwróciły trzy prace, których autorkami są: Adela Ornek, Ewa Usarek i Patrycja Wolińska. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za włożone w prace serce. Zawitali także do nas aktorzy z Teatru im. H. Ch. Andersena, a wraz z nimi wielki pluszowy psiak, który stanowił ogromną atrakcję, szczególnie dla naszych najmłodszych gości. Spotkanie poprowadziła Pani Ryszarda Todys, która w bardzo profesjonalny sposób potrafiła zmobilizować odwiedzających i gości do aktywnego uczestnictwa w imprezie. Był to kolejny wspaniały dzień, pełen radości, merdających ogonków, słońca i uśmiechu. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy z nami byli i widzimy się oczywiście już niebawem.

Zachęcamy do odwiedzania nas każdego dnia, nasi czworonożni podopieczni czekają na swoją szansę obdarzenia człowieka dozgonną miłością i prawdziwą przyjaźnią. W schronisku każdy dzień jest dniem otwartym;)

Zapraszamy do fotorelacji na fotoblogu.
W programie:
"Fazy rozwoju psa" - zoopsycholog  Dariusz Ornal
Klub  Miłośników Zwierząt - Zespół Szkół w Przybysławicach
Konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami
Spotkanie z aktorami Teatru im. H. Ch. Andersena
Prezentacja psów przygotowana przez wolontariuszy lubelskiego schroniska
Prowadzenie:  Ryszarda Todys
Serdecznie zapraszamy.
 
Kolejna wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie
niedziela, 23 września 2012 20:51

Więcej zdjęć na fotoblogu (kliknij na zdjęcie)

 
S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk
sobota, 22 września 2012 07:21

"S.O.S - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów, Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankiwsk".

Źródło finansowania: Program Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013 ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej.

Priorytet 3. Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych.

Nazwa beneficjenta: Komitet Wykonawczy Rady Miasta Lwów

Partnerzy projektu: Lwów, Lublin, Łuck, Iwano-Frankiwsk

 

Okres realizacji:

1.09.2012 – 31.08.2014

 

Całkowita wartość projektu: 298 446,54 EUR  ( 1 268 397,80 PLN)

Wartość dofinansowania: 268 601, 89 EUR ( 1 141 558,04 PLN)

Cele projektu:

1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.

  1. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  3. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  4. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu sprzyjają podniesieniu kwalifikacji specjalistów z danej dziedziny, stwarzają możliwość wykorzystania w praktycy nabytej wiedzy i umiejętności praktycznych, motywują do wykorzystywania ich na co dzień w celu zwiększenia efektywności i produktywności pracy. Równocześnie przebiegać będzie nawiązanie i rozwinięcie współpracy między pracownikami instytucji specjalizowanych i organami władzy samorządowej. Mieszkańcy i goście miast partnerskich będą mieli dostęp do wiarygodnej informacji na temat postępowania ze zwierzętami, nowoczesnych metod regulacji ich liczebności, będą mogli sami wpływać i dołączać się do tego procesu. W rezultacie realizacji projektu poziom bezpieczeństwa mieszkańców i gości miast, a także poziom jakości ich życia systematycznie będzie się podnosił.

Projekt ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miast partnerskich oraz poprawę sytuacji ekologicznej w miastach. Poprawa stanu środowiska prowadzi do poprawy jakości życia ludności, zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej terytorium. Działania w ramach projektu sprzyjają upowszechnieniu doświadczenia europejskiego w dziedzinie regulowania liczebności bezdomnych zwierząt w miastach oraz harmonijnemu rozwojowi społeczno – ekonomicznemu miast.

 
Wizyta w Teatrze Andersena w Lublinie
niedziela, 16 września 2012 20:30

Wczoraj odbyła się premiera nowego spektaklu w Teatrze im. H.Ch. Andersena "Tymoteusz i psiuńcio", a już dzisiaj mieliśmy wielką radość aby na scenie zaprezentować nasze schroniskowe pieski i kotki najmłodszej widowni z Lublina. Dziękujemy dyrekcji i aktorom teatru za umożliwienie nam dołączenia się do przekazu o miłości do zwierząt, a taki między innymi niesie ten spektakl.

Więcej zdjęć na fotoblogu. Kliknij na zdjęcie.

 
Karma dla schroniska
środa, 08 sierpnia 2012 10:17

Dzięki uprzejmości sklepu ZOOCENTRUM  wszyscy, którzy pojawili się na festynie: "Pasje ludzi pozytywnie zakręconych" na Placu Litewskim w czerwcu tego roku mogli zakupić dla zwierząt ze schroniska karmę, którą potem sklep przetransportował do schroniska. Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu jak i wszystkim, którzy wsparli nas na festynie.

http://www.mmlublin.pl/ 

http://www.kurierlubelski.pl/

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 91 z 106

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych