„Podaj łapkę” akcja Zespołu Szkół w Niemcach
środa, 16 marca 2011 10:28

11 marca mieliśmy w schronisku wizytę uczniów Zespołu Szkół w Niemcach, którzy przez ponad miesiąc od 1 lutego zbierali w swojej szkole dary dla psów i kotów z naszego schroniska.
Wspaniała akcja młodych ludzi pod hasłem „Podaj łapkę” przyniosła konkretną pomoc dla naszych zwierzaków, a także nieocenione korzyści wychowawcze, uwrażliwiające młode pokolenie na los zwierząt. Do schroniska trafiła duża ilość karmy, koców i ręczników, które posłużą za posłania dla chorych psów i kotów.
Dziękujemy wszystkim uczniom w nią zaangażowanym, a szczególnie nauczycielce Agnieszce Boguta współopiekunce akcji, która świetnie koordynowała całość.
Łapkom piesków i kotków jest cieplej od Waszego działania . Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce.

Zobacz artykuł w Kurierze Lubelskim

Więcej…
 
Koncert "SOS dla zwierzaków" po raz drugi!
środa, 23 lutego 2011 14:44

Zespół Panta Koina i Dom Kultury LSM zapraszają do udziału w akcji „S.O.S. dla zwierzaków” Pomagamy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie na ul. Metalurgicznej 5

termin:28 lutego, godz. 17.00 – 20.00

miejsce: Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a

wstęp wolny

Program:

17.00 – przywitanie zwierzaków do adopcji, pokaz zdjęć Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, licytacja i konkurs

18.00 – koncert zespołu Nadir

19.00 – koncert zespołu DSB

20.00 – zakończenie

W czasie imprezy odbędzie się akcja adopcyjna. Zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Patronat medialny: ITVL, Radio Centrum, A4

 
SOS dla zwierzaków - po koncercie
poniedziałek, 21 lutego 2011 10:27

Wciąż jesteśmy pod wrażeniem koncertu "SOS dla zwierzaków". Koncert odbył się 17 lutego w Światowy Dzień Kota. Zagrali: Strefa Pracy Żurawia, Introfobia i Panta Koina. Było dużo dobrej muzyki i wspaniała atmosfera. Miło nam było przekonać się, że miłośnicy rocka są także miłośnikami zwierząt. Z koncertu oprócz miłych wrażeń przywieźliśmy do schroniska również dary i datki zebrane przez uczestników imprezy. Dziękujemy i wespół z organizatorami zapraszamy na kolejny koncert 28 lutego w Domu Kultury LSM.

 
Marzec - Ogólnoposki Miesiąc Sterylizacji Zwierząt
piątek, 11 lutego 2011 12:04

Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt Arka organizuje jak co roku akcję: „Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt”. Takim miesiącem, tak jak w poprzednim roku będzie marzec. Na stronie internetowej stowarzyszenia: www.arka.strefa.pl znaleźć można szczegóły akcji, a takżę publikowany jest spis klinik biorących w niej udział. Zachęcamy wszystkich, którym naprawdę zależy na losie zwierząt, żeby korzystali z tejże akcji a także informowali o niej. Pamiętajmy, że sterylizacja zwierząt to najskuteczniejszy i najbardziej humanitarny sposób na przeciwdziałanie bezdomności psów i kotów.

 

 
17 lutego - Światowy Dzień Kota
piątek, 11 lutego 2011 11:21

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Święto powstało we Włoszech a w Polsce po raz pierwszy pojawiło się w 2006 roku. Pamiętajmy tego dnia o wszystkich bezdomnych, zmarzniętych i głodnych dachowcach a także o tych co trafiły do schroniska i teraz czekają na ciepły dom. Wszystkich miłośników zwierząt i dobrej muzyki zapraszamy na koncert organizowany właśnie w Światowy Dzień Kota w Chatce Żaka, o którym już informowaliśmy. Schronisko tez tam będzie!

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 następna > ostatnia >>

Strona 91 z 97

Dziś jest u nas...


162 psów
59 kotów
88 zwierząt egzotycznych