Pupil po przejściach - konkurs Animalpedii
wtorek, 19 października 2010 22:55

Z okazji Miesiąca Dobroci dla Zwierząt portal www.animalpedia.pl zorganizował konkurs dla Internautów pt. "Pupil po przejściach - historie prawdziwe".
Każdy kto zaadoptowali czworonoga ze schroniska, może opisać jego historię. (max 1 strona A4) oraz dołączyć do  4 zdjęć lub 1 filmik (max 2 minuty). Zapraszamy do podzielenia się wrażeniami jak wyglądały początki wspólnego życia, jakim zwierzakiem okazał się psiak - nieufnym, a może jednak najwierniejszym przyjacielem?

Więcej…
 
"Witaj Bułat" koncert z okazji Św. Dnia Zwierząt
niedziela, 10 października 2010 22:44

Dnia 6 października odbył się koncert Duetu Małgorzaty Masalskiej i Romana Ziemlańskiego z okazji Światowego Dnia Zwierząt w Trybunale Koronnym
Usłyszeliśmy recital balladowo-gitarowy poświęcony Bułatowi Okudżawie.
Było to rozpoczęcie kolejnego roku akcji edukacyjnej“Mądra Adopcja”
Po koncercie wszyscy wzieli udział w aukcji i loterii na cele edukacyjne i zestaw pierwszej pomocy dla zwierząt po wypadkach.

 

Więcej…
 
Spotkajmy się - dzień otwarty 26.09.2010
niedziela, 26 września 2010 20:20

 

 

Więcej…
 
Odwiedziny Koła Przyjaciół ze SP nr 28
piątek, 24 września 2010 20:00

Już od początku września Szkolne Koło Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie rozpoczęło kolejny rok swej działalności. Z nowym logo, plakietkami koła i planem pracy o tym jak najlepiej pomóc zwierzakom.
W dniu 24 września grupa dziewczynek wraz z opiekunką odwiedziły nasze schronisko. Dyrektor schroniska otrzymała honorową plakietkę, program zajęć koła, a zwierzaki prezenty w postaci karmy. Dzieci odwiedziły koci boks, którym opiekują się od zeszłego roku, były u psiaków, które za wszelką cenę chciały się do nich przytulać oraz egzotarium z egzotycznymi zwierzątkami.
To było bardzo miłe spotkanie; a dzieci z koła obiecały, że będą w stałym kontakcie ze schroniskiem i oferowały stałą pomoc dla naszych bezdomnych zwierząt. Dziękujemy i trzymamy kciuki za Waszą wspaniałą aktywność.

Więcej…
 
Wystawa na Placu Litewskim
poniedziałek, 20 września 2010 00:00

W centrum Lublina na Placu Litewskim 15 września pojawiła się wystawa fotografii prezentująca zwierzęta z lubelskiego schroniska. Głównymi celami wystawy jest zwrócenie uwagi Lublinian na zwierzęta przebywające w schronisku, a także zaproszenie na dzień otwarty, który odbędzie się 26 września pod hasłem: "Spotkajmy się". Fotografie na wystawie przedstawiają koty, psy i zwierzęta egzotyczne przebywające w schronisku. Wystawę zorganizował nasz pracownik Marcin Gileta, a autorami zdjęć są: Jacek Babicz związany z Kurierem Lubelskim oraz kierujący egzotarium w schronisku Bartek Gorzkowski.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 76

Dziś jest u nas...


201 psów
39 kotów
61 zwierząt egzotycznych