Wystawa "Mądra adopcja 2012"
środa, 15 lutego 2012 09:32

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy "Mądra adopcja 2012"

otwarcie

15 lutego 2012 r. godz. 13.00
AUTORSKAGALERIAHOL


Lublin, ul. Narutowicza 4
Wystawa będzie czynna do 9 marca 2012 r.
w godzinach pracy Biblioteki.

Autorami fotografii eksponowanych na wystawie
Patryk Anulewicz i Bartek Gorzkowski.

Chcemy przybliżyć mieszkańcom Lublina działalność schroniska i uczulić
na niezawinione krzywdy, jakie wyrządzamy zwierzętom. Chcemy również
bardzo gorąco zachęcić do adopcji zwierząt ze schronisk – mądrej adopcji.

Fotorelacja z otwarcia wystawy fotografii "MĄDRA ADOPCJA"

 

 
Zielona Szkoła Behawioryzmu
niedziela, 12 lutego 2012 21:42

Schronisko w ramach zajęć edukacyjnych podjęło współpracę z Kołem Przyjaciół Schroniska z KUL rozpoczynając cykl spotkań ze studentami psychologii pod nazwą Zielona Szkoła Behawioryzmu.

To inicjatywa studentów I edycji Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL, opiekunów tej edycji (dr Agata Celińska-Miszczuk oraz dr Paweł Fortuna) oraz Koła Przyjaciół Schroniska przy Instytucie Psychologii KUL.

Jest to jedyne w swoim rodzaju działanie, które łączy zainteresowania studentów psychologii oraz osób związanych z lubelskim schroniskiem (w tym zoopsychologów, hodowców-pasjonatów). W 2012 roku przewidziane są cztery spotkania.  Pierwsze poświęcone będzie meandrom kociej natury i odbędzie się 26 lutego podczas dnia otwartego w schronisku. Studenci spotkają się m.in. z Katią Sokołową-Zyzak (prawnuczką Laureata Nagrody Nobla Iwana Pawłowa), malarką i przyjaciółką Schroniska. W trakcie kolejnych spotkań zgłębiane będą procesy uczenia się psów i szczurów, a także tajniki współpracy między człowiekiem i zwierzęciem (np. osoba niewidoma i pies przewodnik). Wspierając te działania Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie realizuje sformułowaną kilka lat temu misję w wymiarze edukacji, a przy okazji przyczynia się do ubogacenia i umilenia studiowania psychologii.

 
Psy z terenu innych gmin
środa, 08 lutego 2012 16:35

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odławia psy wyłącznie z obszaru miasta Lublin. Z uwagi na przepełnienie schroniska oraz dużą ilość bezdomnych psów i kotów na  terenie Lublina schronisko nie świadczy usług odławiania zwierząt innym gminom.

 
Posiłek dla schronisko
wtorek, 10 stycznia 2012 16:01

Bardzo dziękujemy wszystkim, ktorzy w akcji posiłek dla schroniska http://www.posilekdlaschroniska.pl/ oddali na nasze schronisko swoje głosy. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i cieszymy się, że możemy liczyć ma pomoc dla naszych czworonożnych podopiecznych

 
ŻYCZENIA
wtorek, 20 grudnia 2011 14:44

Życzenia rodzinnych, radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku składają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie dziękując jednocześnie wszystkim, którzy w mijającym roku okazali naszym podopiecznym serce i wspierali nas w pracy.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 78

Dziś jest u nas...


207 psów
112 kotów
63 zwierzęta egzotyczne