Szkolna zbiórka dla schroniska
środa, 20 listopada 2013 22:04

Tradycyjnie niezawodni są uczniowie z Koła Przyjaciół Schroniska prowadzonego przez Panią Ewę Indulską-Pikul w SP nr 28 w Lublinie.

Tym razem zorganizowali szkolną zbiórkę karmy dla naszego schroniska urozmaiconą konkursem plastycznym i dobrą zabawą.

A dla nas przygotowali dodatkową niespodziankę nadając nam medal przyjaciela zwierząt i honorowe członkostwo w kole.

Dziękujemy serdecznie za tak mądrą aktywność.

Więcej zdjęć na fotoblogu.

 

 
Kupując pomagasz
sobota, 19 października 2013 09:31

Przypominamy, że wciąż trwa akcja: "Kupując pomagasz". Bardzo na Was liczymy. Wystarczy kupić promocyjne opakowanie karmy Whiskas lub Pedigree i wysłać SMS-em albo wpisać na stronie unikalny kod z dołączonej do opakowania karty oraz wskazać schronisko, do którego ma trafić karma.

Szczegóły na stronie : http//:www.kupujacpomagasz.pl

 
WOLONTARIAT - rekrutacja
poniedziałek, 14 października 2013 10:42

Nabór członków wolontariatu

Formularze są przyjmowane przez cały rok. Formularz należy wrzucić do urny na formularze zgłoszeniowe znajdującej się w Schronisku.
Na ich podstawie są zapraszane osoby na nabór (pozostałe osoby zostaną umieszczone na liście rezerwowej). Nabory odbywają się min. 2 razy w roku  na wiosnę (kwiecień/maj) oraz na jesień (październik/listopad).
Osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione drogą mailową (proszę nie zapomnieć podać adresu e-mail!). Zaproszone osoby odbędą szkolenie po którym zostaną przyjęte na miesiąc próbny. W przypadku rezygnacji kandydata zostanie zaproszone kolejna osoba z listy rezerwowej.

Najbliższy nabór odbędzie się w SOBOTĘ 26 PAŹDZIERNIKA. Pod uwagę będą brane formularze zgłoszone do WTORKU 22 PAŹDZIERNIKA do godziny 17.00. Formularze wrzucone po tym terminie będą brane pod uwagę przy kolejnym naborze.

Formularz w postaci pliku pdf dostępny do pobrania na stronie SSNP:
http://www.ssnp.org.pl/news.php

Potrzebujemy również osób do opieki medialnej na kociarni. Osoby te zajmować by się miały aktualizacją boksów kocich. Potrzebujemy prawdziwych kocich miłośników, którzy z sercem podejdą do tych stworzeń i dzięki którym również koty będą na bieżąco aktualizowane.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza i wrzucenia go do urny która znajduje się w korytarzu schroniska zaraz obok biura. Prosimy zrobić dopisek "KOTY". Chętni muszą mieć 18 lat.

 
Wybory Najsympatyczniejszego Kundelka 2013 - Dzień otwarty - 6 października 2013
piątek, 27 września 2013 15:24

więcej zdjęć na fotoblogu (kliknij na plakat)

 Wybory najsympatyczniejszego kundelka i kolejny dzień otwarty w lubelskim schronisku już za nami. Gratulujemy zwycięzcom czyli przesympatycznym kundelkom: Mrużce, Perełce i Grafiemu oraz  ich dumnym właścicielom. Kandydaci do miana najsymptyczniejszego kundelka brali udział w licznych konkurencjach m.in. na najlepszy wokal, najdłuzsze rzęsy, uszy, ogon. Właściciele zaś mogli opowiedzieć ciekawą historią związaną ze swoim pupilem. 

 W jury znależli się znani i lubiani miłośnicy zwierząt: 

Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Dariusz Tokarzewski, Wiesław Piątkowski i Michał Wendeker a całość imprezy poprowadziły: Ryszarda Todys i Anna Dąbrowska.

 Spotkanie najsympatyczniejszych kundelków zorganizowane w Lublinie już po raz trzeci odbyło się za sprawą magazynu "Cztery łapy, kochamy zwierzaki" i jego redaktor naczelnej Doroty Szulc-Wojtasik.

 Dzień otwarty uświetniły występy dzieci i młodzieży z Przedszkola nr 75 i Zespołu Szkół nr 10 z Lublina, występy kuglarzy, grupa rekonstrukcyjna Legio XXI Rapex, pokaz tresury psów policyjnych i koncert Michała Wendekera. W trakcie imprezy wolontariusze ze Stowarzyszenia Studentów Nauk Przyrodniczych prezentowali psy z naszego schroniska i zachęcali do adopcji. Gratulujemy wszytkim, którzy tego dnia podarowali dom naszym podopiecznym. 

 Tego dnia miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Pierwszy dzień adoptowanego zwierzaka w nowym domu”,w którym udział brały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.40. Przesłano bardzo wiele ciekawych i wartościowych prac, które można wciąż oglądać w naszym schronisku. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Biernacka. Nagrody wręczyła Bożena Lisowska radna sejmiku województwa lubelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na stronach lubelskich mediów (kliknij na poszczególne loga)

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina i okolic a przede wszystkim właścicieli kundelków, tych adoptowanych i przygarniętych do wzięcia udziału w „Wyborach Najsympatyczniejszego Kundelka 2013" zorganizowanych w Dniu Otwartym Schroniska  6 października 2013 r przez miesięcznik Cztery Łapy Kochamy Zwierzaki i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Kandydatów do zaszczytnego miana kundelka roku wraz z ich opiekunami przyjmować będziemy z wielką przyjemnością  od godziny 12:00 w schronisku przy ul Metalurgicznej 5.
W jury konkursu zasiądą: Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski, Michał Wendeker, Wiesław Piątkowski a poprowadzi Anna Dąbrowska.
Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w pokazach tresury psów policyjnych zorganizowanych przez Komendę Policji w Lublinie o godz 14:00, zapraszamy również na występ dzieci z Przedszkola nr 75 „Wesołe Nutki”, występ wokalny uczniów z Zespołu Szkół nr 10, wystawę prac plastycznych „Pierwszy dzień adoptowanego zwierzaka w nowym   domu”uczniów Szkoły Podstawowej nr 40,wykład „Pies odwieczny towarzysz człowieka” Michała Jawora i prezentację psów ze schroniska poprowadzonych przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Studentów Nauk Przyrodniczych.Będą z nami: Grupa Lubelskich Kuglarzy z Fundacji Sztukmistrze i Legion Rzymski „Legio XXI Rapex oraz współprowadząca imprezę Ryszarda Todys.
Wiele atrakcji i niespodzianek,
Cenne nagrody dla zwycięzców konkursu.

Adopcje psów i kotów

 
Konkurs na najsympatyczniejszego psa
sobota, 14 września 2013 10:24

Z przyjemnością informujemy, że Kurier Lubelski ogłosił konkurs na najsympatyczniejszego psiaka. Zachęcamy właścicieli czworonogów adoptowanych ze schroniska do udziału w konkursie. Szczegóły: tutaj.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 66

Dziś jest u nas...


240 psów
115 kotów
46 zwierząt egzotycznych