Uwaga.
środa, 18 lutego 2015 06:37

W związku z nieprawdziwymi  informacjami i pomówieniami  rozpowszechnianymi przez osoby postronne w Internecie na  portalu  Facebook dotyczącymi naszego Schroniska  chcielibyśmy zamieścić informację dotyczącą zasad adopcji zwierząt.

Jeśli zwierzę jest po okresie kwarantanny, po zabiegu kastracji/sterylizacji, niezbędnych szczepieniach oraz jego stan zdrowia na to zezwala może zostać wydane do adopcji ( wyjątek stanowią szczenięta i kocięta poniżej czwartego miesiąca życia, które mogą być wydane zaraz po przybyciu do Schroniska).
Zainteresowany adopcją musi pojawić się osobiście w Schronisku w celu zapoznania się z wybranym zwierzęciem, dokonania jego oględzin ,przeprowadzenia Wywiadu Przedadopcyjnego  oraz podpisania Umowy  Adopcyjnej.

W przypadku kiedy zwierzę jest uznane za problematyczne ( jego zachowanie budzi obawy), wymaga specjalnej opieki (niepełnosprawne, chore), wróciło już z kilku nieudanych adopcji, Schronisko ma prawo do przeprowadzenia Wizyty Przedadopcyjnej, od której wyniku będzie zależeć czy zwierzę zostanie wydane zainteresowanej  osobie.

Wizyta Przedadopcyjna może być przeprowadzona również wybiórczo w niektórych przypadkach, jeśli mamy wątpliwości czy zainteresowana adopcją  osoba ma odpowiednie warunki i czy jest w stanie opiekować się zwierzęciem lub jeśli pojawią się inne ku temu przesłanki (np. fakt posiadania już kilku-kilkunastu zwierząt i chęć adopcji kolejnego).

Prowadzone przez nas procedury przy wydawaniu zwierząt do adopcji, podyktowane są troską o zwierzęta , o to w jakich warunkach zamieszkają gdy opuszczą schronisko i czy przyszły opiekun sprosta opiece nad nimi.

Bardzo prosimy osoby zainteresowane adopcją zwierząt o bezpośredni kontakt ze Schroniskiem ( http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl ) lub z wolontariuszami (mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , strona: www.facebook.com/schronisko ) i nie korzystanie z pomocy osób nie będących związanymi ze Schroniskiem.

Schronisko nie ponosi odpowiedzialności za informacje udzielane przez osoby postronne, często podające się za opiekunów i udostępniające swoje prywatne telefony do kontaktu.

 
Światowy Dzień Kota 2015
piątek, 13 lutego 2015 12:48

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty z okazji Światowego Dnia Kota, który odbędzie się 17.02.2015 w godz. 11:00 - 15:00

W programie:

* godz. 11:00  Zajęcia edukacyjne dla dzieci- zoopsycholog Dariusz Ornal

* godz. 11:45 “Jak żyć z kotem” - dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz

* godz. 12:00  "Uśmiech dla zwierzaka”-Marek Wysoczyński- Dyrektor Światowego Archiwum Uśmiechu oraz Bożena Lisowska-Ambasador Światowego Archiwum Uśmiechu w Lublinie

*  “Bębnimy z polotem z psem oraz kotem”-warsztaty perkusyjne dla dzieci

* Będzie z nami  Sylwia Lasok, Michał Skubaniec  oraz zespół Pawkin

 
Podziękowanie
czwartek, 29 stycznia 2015 13:30

Gorąco dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego oraz pracownikom wszystkich jej filii za zorganizowanie i prowadzenie zbiórki darów na rzecz zwierząt z lubelskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dary wciąż do nas napływają. bardzo dziękujemy za zrozumienie i okazane wsparcie.

 
Wystawa zwierząt. Galeria OLIMP. 17-18.01.2015
sobota, 17 stycznia 2015 09:06

Serdeczne zapraszamy.

Nasze zwierzaki też tam będą.

 
Wesołych Świąt
poniedziałek, 22 grudnia 2014 16:21

Wesołych, zdrowych, ciepłych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia życzą dyrekcja i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 30 z 63

Dziś jest u nas...


241 psów
151 kotów
51 zwierząt egzotycznych