Podziękowanie
piątek, 22 sierpnia 2014 14:05

18 sierpnia do schroniska zostały przekazane dary w postaci karmy i zabawek dla zwierząt, które zostały zebrane na ślubie Państwa: Pauliny Steć - Ikwanty i Krzysztofa Ikwanty. Bardzo gorąco dziękujemy Młodej Parze za tak wspaniały prezent i życzymy wszystkiego najlepszego.

 
Dzień Św. Franciszka w Tokarni
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 13:49

Więcej zdjęć na fotoblogu

i na stronie Muzeum Wsi Kieleckiej

 

17 sierpnia a więc w dzień św. Franciszka w Parku Etnograficznym w Tokarni, Muzeum Wsi Kieleckiej w godz. 12.00 - 17.00 odbędzie impreza poświęcona zwierzętom.

W Programie m. in.:

- adopcje psów ze sceny

- pokazy: pies policyjny i ratownik

- zwierzęta egzotyczne

- porady weterynarza, zoopsychologa, groomera i tresera

- konkursy z nagrodami

Lubelskie schronisko również będzie tam gościło.

Serdecznie zapraszamy.

 
Podziękowanie
czwartek, 31 lipca 2014 15:13

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom obecnym na festynie: "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych" oraz sklepowi zoologicznemu Zoocentrum za przekazaną wysokiej jakości karmę, którą mogliśmy przeznaczyć dla szczeniąt i kociąt przebywających w schronisku.

Bardzo mile wspominamy obecność na festynie i tym bardziej jesteśmy wdzięczni lublinianom za okazane wsparcie.

 
Lublin - miasto misek
piątek, 25 lipca 2014 14:28

Wystawienie miski z wodą , to chyba najdrobniejszy, najtańszy, najmniej kłopotliwy gest, który pomaga zwierzętom,  a w ekstremalnych przypadkach ratuje życie. Z wody korzystają zwierzęta "domne" i bezdomne, psy koty czy ptaki. Jest to również pewna forma uwrażliwiania społeczeństwa na potrzeby naszych braci mniejszych

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Kasi Pisarskiej - tym razem w naszym mieście - "Lublin - miasto misek"

Spotykamy się w najbliższą sobotę 26, 07, 2014 o godzinie 10.30 Na Placu Litewskim przy fontannie. W Lublinie miskowo narozrabiamy, bo aż dwa sklepy zgodziły się pomóc Kasi Pisarskiej: Sklep Zoologiczny Świstak oraz Pupil sklep zoologiczny. Pobijemy dotychczasowy rekord: MAMY AŻ 100 MISEK DO ROZSTAWIENIA!

Schronisko oczywiście również tam będzie.

Więcej zdjęć na fotoblogu. (kliknij na zdjęcie)

 
"Gady. Poznaj – nie zabijaj”
wtorek, 08 lipca 2014 06:49

Miło nam poinformować, że Lubelskie Egzotarium objęło patronat nad projektem „Gady. Poznaj – nie zabijaj.”, realizowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Zwardoniu.
Projekt ma na celu powstrzymanie masowego zabijania węży i innych gadów kojarzonych ze żmijami. Realizowany jest w szkole, przez grupę uczniów klasy I gimnazjum, lecz adresowany jest do wszystkich okolicznych mieszkańców. Poprzez różne działania młodzież postara się uzmysłowić okolicznym mieszkańcom jak bezmyślne i okrutne jest zabijanie tych zwierząt. Podkreśli również fakt, iż wszystkie gady w Polsce objęte są ochroną prawną – a niektórym grozi wyginięcie.
Obecnie realizowany jest pierwszy etap projektu. Właśnie trwa jedna z pierwszych wystaw prac plastycznych,  na terenie miejscowości Zwardoń. Oprócz wystawy prac plastycznych, uczniowie badają poziom świadomości mieszkańców, przeprowadzając wywiady ankietowe. Ponadto dokumentują przypadki węży i innych gadów zabitych przez ludzi w swoim naturalnym środowisku. Badania te ukażą poziom świadomości ekologicznej mieszkańców regionu, oraz sytuacji gadów w tymże regionie.
O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.
Gratulujemy wspaniałego pomysłu i trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektu.
Więcej informacji: www.zwardon.szkola.pl

więcej zdjęć na fotoblogu


 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 55

Dziś jest u nas...


250 psów
124 koty
36 zwierząt egzotycznych