II Lubelski Dogtrekking
środa, 13 maja 2015 14:31

Z przyjemnością informujemy, że 16 maja w Sernikach koło Lubartowa odbędzie się II Lubelski Dogtrekking "Łapa na szlaku" Wszystkich uczestników serdecznie pozdrawiamy i życzymy miłej zabawy. Nasze, schroniskowe psiaki też tam będą.

W sobotę 16.05.2015 r. w miejscowości Serniki odbył się II Lubelski Dogtrekking „Łapa na szlaku”. Oczywiście i tym razem wystartowały w nim nasze psiaki pod opieką wolontariuszy. Mieliśmy do wyboru dwie trasy: 15km gdzie można było spotkać Nefryta, Abbę, Charliego i Stróżkę oraz na 25km trasie: Martensa, Solisa i Imana. Spacer malowniczym szlakiem w piękną pogodę to sama przyjemność zarówno dla psów jak i wolontariuszy. Nasi podopieczni spisali się świetnie i tym samym polecają się do adopcji- będą wspaniałymi towarzyszami wszelkich wypraw.

Szczegóły : www.lapanaszlaku.pl

zdjęcia z imprezy: tutaj

 
Projekt europejski S.O.S. - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt na polsko-ukraińskim pograniczu: Lwów. Lublin, Łuck oraz Iwano-Frankowsk
środa, 22 kwietnia 2015 15:46

W dniach 22 - 23 kwietnia 2015 r. w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie odbywa się seminarium w ramach projektu: "SOS - bezpieczna koegzystencja ludzi i bezdomnych zwierząt: Lwów. Lublin, Łuck oraz Iwano - Frankowsk"; projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007 - 2013.

Cele projektu:

  1. Zwiększenie efektywności procesu regulacji liczebności zwierząt w miastach partnerskich.
  2. Podniesienie kwalifikacji specjalistów medycyny weterynaryjnej i ochrony zwierząt w miastach partnerskich.
  3. Stworzenie warunków sprzyjających powstaniu sterylizacyjno – weterynaryjnych centrów/schronisk dla bezdomnych zwierząt w Łucku i Iwano -Frankiwsku.
  4. Podniesienie poziomu świadomości mieszkańców polsko – ukraińskiego terytorium przygranicznego w zakresie postępowania ze zwierzętami.
  5. Zacieśnienie współpracy między organami władzy samorządowej i specjalistami medycyny weterynaryjnej i ochrony bezpańskich zwierząt w miastach partnerskich.


więcej zdjęć na fotoblogu
 
Nasze wolontariuszki FINALISTKAMI konkursu o stypendium na kurs SILVA LUPUS
sobota, 18 kwietnia 2015 14:43

Nasze dwie wolontariuszki zostały FINALISTKAMI konkursu o stypendium na kurs SILVA LUPUS! Do wygrania jest udział w kursie na zoopsychologa. Wystarczy wejść w link, i podlajkować zdjęcie. Bardzo prosimy o polubienie zdjęć na poniższych stronach:


 
Nasze schronisko w "Psadoptuj"
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 13:22

Nasze Schronisko bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie promującej adopcje psów ze schronisk. Organizatorem akcji jest TVP2, na której antenie dziś można było oglądać premierowy odcinek nowego programu „Przygarnij mnie”. Wraz z programem została również utworzona platforma adopcyjna dla psów „Psadoptuj” na której znajdziecie również psiaki z naszego schroniska.

Strona programu: http://przygarnijmnie.tvp.pl/

 
WESOŁYCH ŚWIĄT
środa, 01 kwietnia 2015 14:52

 

Wesołych, pełnych rodzinnego, domowego ciepła Świąt Wielkanocnych

życzą dyrekcja i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie


 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 61

Dziś jest u nas...


214 psów
125 kotów
51 zwierząt egzotycznych