Zwierzęcy Weekend KAKADU w Galerii Olimp
sobota, 27 września 2014 12:19

Zwierzęcy Weekend KAKADU w Galerii Olimp!
W programie imprezy znajdą się między innymi: adopcje zwierząt, pokazy Agilty i psich sztuczek, porady lekarza weterynarii oraz Pokaz Terrarystyczny sklepu zoologicznego KAKADU.

W trakcie pokazu będzie można zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt z różnych części świata, między innymi wielkie węże czy jaszczurki. Trenerzy KAKADU przybliżą informacje o zwyczajach egzotycznych zwierząt hodowanych w terrariach oraz poradzą jak właściwie zadbać o opiekę nad nimi. Eksperci KAKADU przedstawią zasady odpowiedzialnej hodowli, nawyki żywieniowe oraz opowiedzą o zagrożeniach związanych z nieumyślnym traktowaniem zwierząt. Wszyscy odważni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z prezentowanymi zwierzętami z a nawet je pogłaskać.

Impreza będzie też zwieńczeniem akcji święta bezdomnych zwierząt, realizowanej przez Fundację Głodny Pies. Podczas akcji zbierane będą dary dla bezdomnych zwierząt. Przyjmowana będzie przede wszystkim karma dla zwierząt (sucha i mokra) oraz koce. Dary odbierane będą przy wejściu głównym do Galerii.

Będzie można adoptować koty ze schroniska a także poznać kilka schroniskowych psów będących pod opieką wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Podczas imprezy będzie też można głosować na projekty budżetu obywatelskiego. Gorąco zachęcamy do głosowania na nasz projekt (projekt duży) mający na celu polepszenie warunków w schronisku: D-23

 
Podziękowanie
piątek, 22 sierpnia 2014 14:05

18 sierpnia do schroniska zostały przekazane dary w postaci karmy i zabawek dla zwierząt, które zostały zebrane na ślubie Państwa: Pauliny Steć - Ikwanty i Krzysztofa Ikwanty. Bardzo gorąco dziękujemy Młodej Parze za tak wspaniały prezent i życzymy wszystkiego najlepszego.

 
Dzień Św. Franciszka w Tokarni
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 13:49

Więcej zdjęć na fotoblogu

i na stronie Muzeum Wsi Kieleckiej

 

17 sierpnia a więc w dzień św. Franciszka w Parku Etnograficznym w Tokarni, Muzeum Wsi Kieleckiej w godz. 12.00 - 17.00 odbędzie impreza poświęcona zwierzętom.

W Programie m. in.:

- adopcje psów ze sceny

- pokazy: pies policyjny i ratownik

- zwierzęta egzotyczne

- porady weterynarza, zoopsychologa, groomera i tresera

- konkursy z nagrodami

Lubelskie schronisko również będzie tam gościło.

Serdecznie zapraszamy.

 
Podziękowanie
czwartek, 31 lipca 2014 15:13

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom obecnym na festynie: "Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych" oraz sklepowi zoologicznemu Zoocentrum za przekazaną wysokiej jakości karmę, którą mogliśmy przeznaczyć dla szczeniąt i kociąt przebywających w schronisku.

Bardzo mile wspominamy obecność na festynie i tym bardziej jesteśmy wdzięczni lublinianom za okazane wsparcie.

 
Lublin - miasto misek
piątek, 25 lipca 2014 14:28

Wystawienie miski z wodą , to chyba najdrobniejszy, najtańszy, najmniej kłopotliwy gest, który pomaga zwierzętom,  a w ekstremalnych przypadkach ratuje życie. Z wody korzystają zwierzęta "domne" i bezdomne, psy koty czy ptaki. Jest to również pewna forma uwrażliwiania społeczeństwa na potrzeby naszych braci mniejszych

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Kasi Pisarskiej - tym razem w naszym mieście - "Lublin - miasto misek"

Spotykamy się w najbliższą sobotę 26, 07, 2014 o godzinie 10.30 Na Placu Litewskim przy fontannie. W Lublinie miskowo narozrabiamy, bo aż dwa sklepy zgodziły się pomóc Kasi Pisarskiej: Sklep Zoologiczny Świstak oraz Pupil sklep zoologiczny. Pobijemy dotychczasowy rekord: MAMY AŻ 100 MISEK DO ROZSTAWIENIA!

Schronisko oczywiście również tam będzie.

Więcej zdjęć na fotoblogu. (kliknij na zdjęcie)

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 25 z 55

Dziś jest u nas...


263 psy
157 kotów
34 zwierząt egzotycznych