Kotek i jego arsenał
Wpisany przez Agnieszka Włodarczyk-Mazurek   

 

Kiedy patrzę na moją śpiącą kocicę, to oprócz ciepła w sercu nachodzi mnie jeszcze refleksja: jak to możliwe, aby w takim pięknym woreczku furta mieścił się niebagatelny militarny arsenał.

Koty mają 244 kości o czterdzieści więcej od ludzi. Mają ponad pięćset mięśni, a człowiek – mimo swej wielkości – ma ich tylko 150 więcej. Najcenniejsze mięśnie uruchamiają tynie łapy, kark – w trzeciej kolejności – przednie łapy. Aby całą tą maszynerie utrzymać w zdrowiu i gotowości, kot po każdym relaksie uprawia gimnastykę, która pomaga mu naciągnąć każde włókienko. Ich ucho ma 30 mięśni o 26 więcej niż ludzkie. Dzięki temu kot słyszy najcichsze dźwięki nie odwracając głowy.

Kot potrafi godzinami wpatrywać się  w coś dla niego ważnego nie mrugając powiekami. Widzi znakomicie w nocy, wystarczy mu do tego tylko cień światła. W porównaniu do kociego pyszczka, oczy zwierzęcia są bardzo duże. Absorbują one mnóstwo światła, dzięki temu są jak noktowizory. Kot z natury jest dalekowidzem, podetkniętą pod nos przynętę widzi dość słabo,  na odległość, widzi ją do najmniejszych szczegółów.

Więcej…
 
Kot. Patrz na niego uważnie, a dowiesz się, co do Ciebie mówi
Wpisany przez Agnieszka Murawska   

 

Nasi czworonożni przyjaciele porozumiewają się z nami za pomocą mowy ciała. Napuszony albo wygięty ogon, zwężone lub rozszerzone źrenice, postawione uszy - koty całym swoim ciałem przekazują nam ważne informacje. Biorąc do domu kota, postaraj się jak najszybciej poznać ten język. To dobra metoda na osiągniecie wzajemnego porozumienia, ale również gwarancja bezpieczeństwa w bezpośrednim kontakcie ze zwierzakiem.

Więcej…
 


Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych