KOMUNIKAT
niedziela, 30 stycznia 2022 11:14

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wydawanie zwierząt do adopcji będzie wiązało się z obostrzeniami. Poniższe zasady wdrożyliśmy, w celu umożliwienia Państwu adopcji, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo naszym pracownikom i podopiecznym. Od zdrowia opiekunów zależy dobrostan zwierząt, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

Jeżeli są Państwo zdecydowani na adopcję prosimy zapoznać się z poniższymi wytycznymi:

1)      Decydując się na adopcję prosimy o zapoznanie się z sylwetkami podopiecznych  na naszej stronie http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl/ i zanotowanie imienia/imion tych, które Państwa zainteresują. Znajdą tam Państwo podstawowe informacje dotyczące przybliżonego wieku, wielkości i zachowania. Następnie prosimy o kontakt telefoniczny z biurem- omówimy szczegóły adopcji, wymagań zwierzaka i umówimy się na wizytę w Schronisku.

2)      Aby ograniczyć ryzyko zarażenia, na teren schroniska będą mogły wejść maksymalnie 2 osoby dorosłe związane z adopcją. Prosimy nie zabierać ze sobą dzieci.

3)      Podczas wizyty należy mieć ze sobą maseczkę ochronną. Przed wejściem zostaną Państwo poproszeni o dezynfekcję rąk i poruszanie się jedynie w obrębie wyznaczonych stref.

4)      Prosimy zachować dystans 2 metrów wobec pracowników schroniska. Osoby z objawami choroby nie zostaną wpuszczone na teren.

5)      Przed wizytą prosimy o przygotowanie pytań dotyczących podopiecznego- pozwoli to rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące adopcji i ułatwi podjęcie decyzji.

Z uwagi na ryzyko infekcji, w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje limit 2 osób.

6)      Nie zawsze wizyta kończy się adopcją- muszą być Państwo tego świadomi. Nie wszystkie zwierzęta będą mogły być wydane w obecnym czasie. Bywa, że wymagamy kilku wizyt w schronisku, bądź przeprowadzenia kontroli przed adopcją (taka możliwość pojawi się po ustaniu zagrożenia epidemicznego). Jeżeli interesuje Państwa pies lub kot, który cieszy się dużym zainteresowaniem, nie decyduje kolejność zgłoszeń. Biorąc pod uwagę dobro podopiecznego wydajemy go do domu, który najlepiej sprosta jego wymaganiom. Możliwość adopcji musi być rozpatrywana indywidualnie.

7)      Jeżeli przejdą Państwo powyższe etapy, warunkiem adopcji będzie podpisanie umowy adopcyjnej. Prosimy o zabranie dowodu osobistego i transportera w przypadku adopcji kota. Osoby adoptujące psy otrzymają smycz i obrożę w wyprawce. Ważne: zapraszamy jedynie osoby, które FAKTYCZNIE będą opiekować się zwierzakiem. Nie praktykujemy adopcji dla mamy, babci, dziadka.

8 )  Dokumenty takie jak wypis, książeczka zdrowia zostaną wydane.  W przypadkach przewlekłego leczenia zwierzaka i potrzeby kontaktu z lekarzem weterynarii będzie możliwość  rozmowy wyłącznie telefonicznie. W sytuacji problemów zdrowotnych pasa/kota po adopcji przyszły właściciel będzie musiał podjąć leczenie na własny koszt w komercyjnym gabinecie weterynaryjnym. Udzielamy konsultacji jedynie telefonicznie.

 

Procedura adopcyjna będzie podejmowana wobec osób w 100% zdecydowanych, zainteresowanych konkretnymi zwierzakami. W przypadku wątpliwości co do intencji adoptującego, bądź warunków, w których podopieczny zamieszka zastrzegamy sobie prawo do odmowy adopcji.

WAŻNE: Przed podjęciem jakichkolwiek kroków prosimy o przemyślenie czy: jesteśmy gotowi na zniszczenia w domu, podołamy finansowo, zapewnimy opiekę weterynaryjną, w razie potrzeby podejmiemy współpracę z behawiorystą.

 

Dziś jest u nas...


162 psów
59 kotów
88 zwierząt egzotycznych