Dni otwarte i akcje schroniska

 

Idea Dni Otwartych - „POKOCHAJ ZWIERZĘTA"


Schronisko jest miejscem szczególnym, bardzo potrzebnym zarówno porzuconym czworonogom, jak i mieszkańcom szukającym przyjaciela, którym można się opiekować. Trafiają do nas zwierzęta pokrzywdzone przez los i człowieka. Są tu przejściowo, czekają na nowy dom. Stąd pomysł Dni Otwartych „Pokochaj Zwierzęta” mających zachęcić do mądrych adopcji.

Za każdym razem zadbamy o to by program Dni Otwartych był coraz bogatszy. Chcemy oferować odwiedzającym wiedzę na temat czworonogów, przekazywać zasady mądrej adopcji oraz wspierać ich weterynaryjną radą i ludzką pomocą.

Planujemy spotkania z uczniami szkół, interesujące wykłady i wystawy. Każdy, kto będzie chciał z nami współpracować i będzie chciał się podzielić swoim doświadczeniem i wiedzą ekspercką będzie mile widzianym gościem Dni Otwartych. Zależy nam na tym, żeby to było miejsce spotkań ludzi o otwartych sercach i otwartych umysłach. Wiemy, że takich nie brakuje, trzeba tylko do nich dotrzeć, dać im okazję i przestrzeń działania.

Idea Dni Otwartych mieści w sobie również stworzenie środowiska osób, które są życzliwie nastawione do bezdomnych zwierząt i wspierania takich przedsięwzięć. Zależy nam na tym, aby osoby, które być może nie miałyby innej okazji by się poznać, razem spędzały tu czas, miały możliwość wymiany poglądów, mogły przekazywać nam swoje pomysły. Naszym marzeniem jest by Dni Otwarte były dniami oczekiwanymi zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.
Szczególnie zależy nam na dobrych kontaktach z dziennikarzami i przedstawicielami mediów. Ich rola w kształtowaniu pozytywnych postaw na temat traktowania i opieki nad zwierzętami jest nieoceniona. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie owocna dla obu stron.

O dniach otwartych w telewizyjnej Panoramie Lubelskiej

 

Wejście na fotoblog poszczególnych dni otwartych i akcji schroniska - kliknij na zdjęcie.


--- 2020 ---


 


--- 2019 ---


 

 


--- 2018 ---


 

 


--- 2017 ---

--- 2016 ---


 

 


--- 2015 ---


 

--- 2014 ---


 

 

 


--- 2013 --- 

 


--- 2012 ---


 --- 2011 ---


 

 

 


--- 2010 ---


 

 

 


--- 2009 ---


 

 

 


--- 2008 ---


 


 

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych