Uwaga.
środa, 18 lutego 2015 06:37

W związku z nieprawdziwymi  informacjami i pomówieniami  rozpowszechnianymi przez osoby postronne w Internecie na  portalu  Facebook dotyczącymi naszego Schroniska  chcielibyśmy zamieścić informację dotyczącą zasad adopcji zwierząt.

Jeśli zwierzę jest po okresie kwarantanny, po zabiegu kastracji/sterylizacji, niezbędnych szczepieniach oraz jego stan zdrowia na to zezwala może zostać wydane do adopcji ( wyjątek stanowią szczenięta i kocięta poniżej czwartego miesiąca życia, które mogą być wydane zaraz po przybyciu do Schroniska).
Zainteresowany adopcją musi pojawić się osobiście w Schronisku w celu zapoznania się z wybranym zwierzęciem, dokonania jego oględzin ,przeprowadzenia Wywiadu Przedadopcyjnego  oraz podpisania Umowy  Adopcyjnej.

W przypadku kiedy zwierzę jest uznane za problematyczne ( jego zachowanie budzi obawy), wymaga specjalnej opieki (niepełnosprawne, chore), wróciło już z kilku nieudanych adopcji, Schronisko ma prawo do przeprowadzenia Wizyty Przedadopcyjnej, od której wyniku będzie zależeć czy zwierzę zostanie wydane zainteresowanej  osobie.

Wizyta Przedadopcyjna może być przeprowadzona również wybiórczo w niektórych przypadkach, jeśli mamy wątpliwości czy zainteresowana adopcją  osoba ma odpowiednie warunki i czy jest w stanie opiekować się zwierzęciem lub jeśli pojawią się inne ku temu przesłanki (np. fakt posiadania już kilku-kilkunastu zwierząt i chęć adopcji kolejnego).

Prowadzone przez nas procedury przy wydawaniu zwierząt do adopcji, podyktowane są troską o zwierzęta , o to w jakich warunkach zamieszkają gdy opuszczą schronisko i czy przyszły opiekun sprosta opiece nad nimi.

Bardzo prosimy osoby zainteresowane adopcją zwierząt o bezpośredni kontakt ze Schroniskiem ( http://www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl ) lub z wolontariuszami (mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , strona: www.facebook.com/schronisko ) i nie korzystanie z pomocy osób nie będących związanymi ze Schroniskiem.

Schronisko nie ponosi odpowiedzialności za informacje udzielane przez osoby postronne, często podające się za opiekunów i udostępniające swoje prywatne telefony do kontaktu.

 

Dziś jest u nas...


241 psów
121 kotów
49 zwierząt egzotycznych