"Gady. Poznaj – nie zabijaj”
wtorek, 08 lipca 2014 06:49

Miło nam poinformować, że Lubelskie Egzotarium objęło patronat nad projektem „Gady. Poznaj – nie zabijaj.”, realizowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Zwardoniu.
Projekt ma na celu powstrzymanie masowego zabijania węży i innych gadów kojarzonych ze żmijami. Realizowany jest w szkole, przez grupę uczniów klasy I gimnazjum, lecz adresowany jest do wszystkich okolicznych mieszkańców. Poprzez różne działania młodzież postara się uzmysłowić okolicznym mieszkańcom jak bezmyślne i okrutne jest zabijanie tych zwierząt. Podkreśli również fakt, iż wszystkie gady w Polsce objęte są ochroną prawną – a niektórym grozi wyginięcie.
Obecnie realizowany jest pierwszy etap projektu. Właśnie trwa jedna z pierwszych wystaw prac plastycznych,  na terenie miejscowości Zwardoń. Oprócz wystawy prac plastycznych, uczniowie badają poziom świadomości mieszkańców, przeprowadzając wywiady ankietowe. Ponadto dokumentują przypadki węży i innych gadów zabitych przez ludzi w swoim naturalnym środowisku. Badania te ukażą poziom świadomości ekologicznej mieszkańców regionu, oraz sytuacji gadów w tymże regionie.
O kolejnych działaniach będziemy informować na bieżąco.
Gratulujemy wspaniałego pomysłu i trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektu.
Więcej informacji: www.zwardon.szkola.pl

więcej zdjęć na fotoblogu


 

Dziś jest u nas...


139 psów
129 kotów
89 zwierząt egzotycznych