Zasady mądrej adopcji

Pamiętaj, że adoptując psa ze schroniska, dajesz mu szansę na nowe życie w kochającym domu! A zyskujesz NAJWIERNIEJSZEGO PRZYJACIELA!

Kto może adoptować psa lub kota?

 1. osoba pełnoletnia
 2. posiadająca przy sobie dowód tożsamości
 3. trzeźwa

Jakie formalności?

Prawie żadnych. Adoptujący podpisuje umowę adopcyjną.

Co należy ze sobą przynieść?

Prosimy o przyniesienie ze sobą obroży i smyczy!

O czym należy pomyśleć podejmując decyzję o adopcji?

 • Czy wiesz, że przygarnięcie psa to decyzja nawet na kilkanaście lat?
 • Czy chcą tego wszyscy członkowie rodziny?
 • Czy stać Cię na utrzymanie psa (wyżywienie, szczepienia, pielęgnacja) i jego leczenie, jeżeli zachoruje?
 • Czy znajdziesz czas na opiekę i spacery z pupilem (nawet jeżeli pada deszcz czy śnieg, a Ty jesteś zmęczony)?
 • Jeżeli psa chcą dzieci - czy jesteś gotowy zająć się nim, kiedy będą miały klasówkę, dużo pracy domowej do odrobienia? Czasami pies potrzebuje spaceru w nocy lub o 5 rano. Czy zajmiesz się nim wtedy?
 • Gdzie zostawisz psa, wyjeżdżając na wakacje? Nie wszędzie możesz go zabrać ze sobą…
 • Czy Ty albo ktoś z Twojej rodziny jest bardzo przywiązany do czystości w mieszkaniu? Pies zostawia sierść na dywanach i kanapach. Może również zniszczyć but czy inną rzecz, znajdującą się w jego zasięgu. Czy jesteś na to przygotowany?
 • Czy ktoś z domowników ma objawy alergii?
 • Czy jesteś świadomy tego, że psy schroniskowe to często psy "z przeszłością" - mogą reagować lękiem, nie przepadać za dziećmi, bać się samotnego pozostawienia w domu.Taki psiak potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia i ludzi.

 

 

Adopcja lub zakup od hodowcy zamiast na giełdzie

Jeżeli chcesz zostać właścicielem psa lub kota RASOWEGO, również zajrzyj do schroniska. Takie zwierzęta, z różnych przyczyn, również tutaj trafiają. Jeżeli jednak chcesz kupić - kup od hodowcy!

Wielu ludzi, nieświadomych konsekwencji, kupuje "rasowe" psy i koty na targu czy giełdzie. To przynosi szkodę wszystkim:

Państwu - kupując zwierzę narażacie się nie tylko na to, że gdy urośnie, będzie wyglądało inaczej, niż sobie wymarzyliście. Może również być schorowane (choroby genetyczne, spowodowane krzyżowaniem rodzeństwa, słabe mioty, wychowywane przez ciągle szczeniące się suki, trzymane w złych warunkach, np. w piwnicach) oraz posiadać charakter daleki od tego, jaki jest przypisany wymarzonej rasie.

Zwierzętom - czy wiecie, że po takiej giełdzie niesprzedane psiaki lub koty są często pozostawiane na ulicy? Trafiają do schroniska powiększając grono tych bezdomnych, niechcianych. Ale każdy zakup od handlarza powoduje, że dalej będzie on je rozmnażał, ponieważ przynoszą mu zysk!

 

Dziś jest u nas...


133 psów
68 kotów
78 zwierząt egzotycznych