Zielona Szkoła Behawioryzmu
niedziela, 12 lutego 2012 21:42

Schronisko w ramach zajęć edukacyjnych podjęło współpracę z Kołem Przyjaciół Schroniska z KUL rozpoczynając cykl spotkań ze studentami psychologii pod nazwą Zielona Szkoła Behawioryzmu.

To inicjatywa studentów I edycji Psychologii Biznesu i Przedsiębiorczości KUL, opiekunów tej edycji (dr Agata Celińska-Miszczuk oraz dr Paweł Fortuna) oraz Koła Przyjaciół Schroniska przy Instytucie Psychologii KUL.

Jest to jedyne w swoim rodzaju działanie, które łączy zainteresowania studentów psychologii oraz osób związanych z lubelskim schroniskiem (w tym zoopsychologów, hodowców-pasjonatów). W 2012 roku przewidziane są cztery spotkania.  Pierwsze poświęcone będzie meandrom kociej natury i odbędzie się 26 lutego podczas dnia otwartego w schronisku. Studenci spotkają się m.in. z Katią Sokołową-Zyzak (prawnuczką Laureata Nagrody Nobla Iwana Pawłowa), malarką i przyjaciółką Schroniska. W trakcie kolejnych spotkań zgłębiane będą procesy uczenia się psów i szczurów, a także tajniki współpracy między człowiekiem i zwierzęciem (np. osoba niewidoma i pies przewodnik). Wspierając te działania Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie realizuje sformułowaną kilka lat temu misję w wymiarze edukacji, a przy okazji przyczynia się do ubogacenia i umilenia studiowania psychologii.

 

Dziś jest u nas...


220 psów
107 kotów
64 zwierząt egzotycznych